• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL RADIKA *****

Хотел Радика е првокласно планинско одморалиште лоцирано во Националниот парк Маврово, во Западна Македонија, на одлична локација веднаш над езерото Маврово опкружено со автентична шума. Локацијата е инспиративна осмислена цела година и е на само 90 км од главниот град на Македонија, Скопје.

Хотелот е комплетно реновиран во 2008 година и предизвикува зачуденост кај секој „новодојденец“. Одличната локација (надморска височина од 1400 метри), пространите простории, стилскиот дизајн и големиот Спа центар ќе придонесат за вашиот незаборавен престој.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ДЕНАРИ, ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

Ценовник валиден од 28.12.2020-24.01.2021
Тип на соба Еднокреветна Двокреветна
Супериор 5518мкд 4278мкд
Џуниор свит 6138мкд 4898мкд
Апартман и Дуплекс Апартман 6758мкд 5518мкд
Прецедателски апартман 17980мкд 8990мкд
 • Деца од 0-4год сместени со родителите – бесплатно
 • Деца од 4-11,99год сместени со родители – 1860мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2728мкд по лице по ноќевање

Во цената е вклучено:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

Дополнително се доплаќа:

 • Ручек: 1178мкд по оброк по лице
 • Вечера: 1178мкд по оброк по лице

Ценовник валиден во период од 01.12.2020 до 01.04.2021

*освен во периодот 28.12-24.01.2021*

Тип на собаЕднокреветнаДвокреветна
Супериор 4278мкд 3038мкд
Џуниор свит 4898мкд 3658мкд
Апартманот и Дуплекс апартман 5518мкд 4278мкд
Прецедателски апартман 13578мкд 7998мкд
 • Деца од 0-4год сместени со родителите – бесплатно
 • Деца од 4-11,99год сместени со родители – 1240мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2170мкд по лице по ноќевање

Во цената е вклучено:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

Дополнително се доплаќа:

 • Ручек: 930мкд по оброк по лице
 • Вечера: 930мкд по оброк по лице

 

Политика на отказ:

До 7 дена до пристигање – без пенали

До 5 дена пред пристигање – 30% пенали

Од 2 до 0 дена пред пристигање – 50% пенали

Не појавување во хотел – 100% пенали