• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

МИКОНОС - ХОТЕЛ MARIANA 3* (18)

 

МИКОНОС  ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП  ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО КОПНЕН И 2,5 ЧАСА ПО ВОДЕН ПАТ ИЛИ 1 ЧАС СО АВИОН ОД СОЛУН, Е ВЕЌЕ ДОСТИЖЕН ОСТРОВ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ КОЈ ЗНААТ ВИСТИНСКИ ДА ИСТРАЖУВААТ И УЖИВААТ.ТУРИСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ,ПОЗНАТИ ЛИКОВИ, ЏЕТ СЕТЕРИ, АВАНТУРИСТИ СЕ ДЕЛ ВО ЛЕТНАТА АВАНТУРА НА МИКОНОС.ТОА Е ЕДИНСТВЕН ОСТРОВ НА КИКЛАДИТЕ КОЈ УСПЕВА СО ТЕКОТ НА ВРЕМЕТО ДА ПРИВЛЕЧЕ СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ПОСЕТИТЕЛИ.МИКОНОС ПРИВЛЕКУВА СЛАВНИ ДИСК ЏОКЕИ ВО КЛУБОВИТЕ И БАРОВИТЕ НА ОСТРОВОТ И КОТИРА ВИСОКО МЕЃУ ВОДЕЧКИТЕ ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЗАБАВА НА МЕДИТЕРАНОТ И ВО ЕВРОПА.ПЛАЖИТЕ:ОРНОС,КОРФОС,ПСАРУ,ПАРАГА,ПАРАДАЈС,СУПЕР ПАРАДАЈС,ПАНОРМОС СЕ САМО ДЕЛ ОД НАЈУБАВИТЕ ЕВРОПСКИ ПЛАЖИ СО ТЕМАТСКИ СОДРЖИНИ.НЕ МОРА ДА ИЗНАЈМУВАТЕ ЛЕЖАЛКА И ЧАДОР ЗАТОА ШТО НА СЕКОЈА ПЛАЖА ИМАТЕ ПРОСТОР КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ПОСТАВИТЕ ВАШ ПЕШКИР И ЧАДОР.
 
ХОТЕЛ МАРИJАНА *** лоциран во местото Гластрос на оддалеченост од само 7 мин.пешки до една од најубавите плажи на островот Орнос и Корфос.
Располага со 1/2 студија, 1/3 студија и 1/4 и 1/5 студија сите модерно опремени,со тв,клима,фен,мини фрижидер,балкони,базен со  морска вода со поглед кон море, ресторан со поглед на базен,паркинг,wi-fi и пред се многу гостопримство и љубезност во хотелот. Услугите во хотелот се ноќевање со појадок. 

 
ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК,АВИО БИЛЕТ СОЛУН-МИКОНОС-СОЛУН ТРАНСФЕР(аеродром-хотел-аеродром)

                  
     ПЕРИОД
МАЈ Ј У Н И Ј У Л И
 
31
 
07
 
14
 
21
 
28
 
05
 
12
 
19
 
26
7 НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК,АВИОН,
ТРАНСФЕР/ПО ЛИЦЕ
 
7 BB
 
7 BB
 
7 BB
 
7BB
 
7BB
 
7 BB
 
7 BB
 
7BB
 
6 BB
 
1/2 Студио
 
439
 
469
 
499
 
599
 
599
 
699
 
699
 
759
 
739
 
3 лице
 
399
 
419
 
419
 
419
 
419
 
419
 
419
 
419
 
419НАПОМЕНИ:
*ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВО ХОТЕЛ MARIANA*** ВО GLASTROS КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА,
*АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА СОЛУН-МИКОНОС – СОЛУН;
*ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ;
*ДОПЛАТА ЗА 3 ЛИЦЕ  Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;
*ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;
*ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ ;
*ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ , ОСТАТОКОТ 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
*КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;

*ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
*ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 55 ЕУР ПО ЛИЦЕ;
ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈА ,АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО БРОДСКАТА КОМПАНИЈА
Има пешкири,сапун,тоалетна хартија , одржувањето на хигиената и промена на постелнината е секојдневно од страна на хотелот има WI-FI и сопствен паркинг.

 

Студио бр.6

(1/3)  3ЛИЦА

Студиото е опремено со три поединечни кревети, од кои двата можат да се спојат и да бидат како
спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици


Студио бр.24

(1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со еден дупол кревет(француски) во едната соба и еден поединечен кревет во другата соба. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен. Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.Од дворчето има директен поглед на базен.

 

Студио бр.1
(1/2 ) 2 ЛИЦА
Студиото е опремено со еден дупли кревети (француски). Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче и тераса со маса и столици.

 

Студио бр.2

(1/2 ) 2 ЛИЦА
Студиото е опремено со два поединечни кревети.  Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.


Студио бр.3
(1/2 ) 2 ЛИЦА
Студиото е опремено со два поединечни кревети. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

НАПОМЕНИ:
ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВОХОТЕЛ MARIANA*** ВО GLASTROS,АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА СОЛУН-МИКОНОС – СОЛУН;
АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ;
ТРАНСФЕР АЕРОДРОМ-ХОТЕЛ-АЕРОДРОМ;
КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊE;
ДОПЛАТА ЗА 3 ЛИЦЕ  Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;
ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ;
ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ, ОСТАТОКОТ 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;
ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 55 ЕУР ПО ЛИЦЕ;
ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈА, АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО  АВИОНСКАТА КОМПАНИЈА
Во студиата има пешкири,сапун,тоалетна хартија , одржувањето на хигиената и промена на постелнината е секојдневно од страна на хотелот има WI-FI и сопствен паркинг.