• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел KLOEST 4* (15)

www.hotelkloest.com

 

Хотелот се наоѓа во центарот на прекрасниот град Драч, опкружен со плоштадот Велиера, на неполни 2км. од пристаништето. Собите имаат прекрасен поглед кон морето и византиските sидови.

Собите се опремени со: ТВ, телефон, мал фрижидер, клима уред, работна маса, апарат за кафе / чај.

Хотелот во својата содржина нуди: приватен паркинг (бесплатно), бар, заедничка просторија за дневен престој, ресторан, рецепција, Wi-Fi (бесплатно), менувачница...

 

Тип на соба                 

01.06-15.09

16.09-30.11

Двокреветна соба                 

63

57

Делукс двокреветна соба

75

69

Делукс трокреветна соба

86

80

Суит

118

115

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 6 год. Бесплатно

-Деца од 6-12 год. плаќаат 10% од цената на собата

-Лице во еднокреветна соба плаќа 80% од цената на собата

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).