Hotel Elia 2* - 10 ноќи (100)

40.77537433113336,24.701063632965088

Локација:  Хотел Еlia 2* се наоѓа во Лименас, на 300 метри од центарот и 500 метри од плажата.

Содржина на хотелот :  Дворот на вилата е опкружен со зеленило и природна сенка, кој има базен со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни за гостите на вилата, како и бар покрај базен и мало игралиште. Во  непосредна близина на вилата има голем супермаркет. Се препорачува за парови и семејства со мали деца.

Содржина на собите:  Нудиме двокреветни и двокреветни студија со дополнителен кревет,

опремени со чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови без тави), наменета за приготвување лесни оброци, бања, ТВ, WiFi (слаба конекција), клима уред со доплата 5 евра на ден, фен, сеф (2 евра на ден) и пешкири. Во двокреветно студио со дополнителен кревет можат да престојуваат најмногу три лица. Пешкирите и постелнината се менуваат на секои пет дена, додека чистењето се врши секој ден.СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби.

Напомена: Поради нестабилните цени на електирична енергија, газдите на вилата имаат право за промена на цените на климата, за време на туристичката сезона.

Ценовник  ЛЕТО 2024

   Попусти за плакање : First minute

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip Usluga 18.05 28.05 07.06 17.06 27.06 07.07 17.07 27.07 06.08 16.08 26.08 05.09 15.09
Hotel
Elia 2*
TV, AC
-bazen-
1/2 Std NA / / 200* 355 545 625 695 695 695 645 265* 215* 165*
1/2+1 Std NA / / 200* 485 575 655 725 725 725 675 265* 215* 165*
Употреба на клима / / 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден
-Во смените со * превозот е вклучен во цената.
-Туристичка такса од 0,5 еур од ден од соба, која се плаќа на лице место
Легенда
 • 1/2 std - Двокреветно студио;
 • 1/2 + 1 Std - Двокреветно студио со дополнително легло;

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Цените означени со ѕвездичка (*) се цени за пакет аранжман (сместување и превоз, без територијална доплата за превоз) по лице

– Не е возможно бирање на кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

 

1.Едно дете, до 5 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен. Доколку имате потреба од креветче, за кое при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.


 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице
 • Услови за деца и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога има две лица кои целосно плаќаат):
  – деца до 10 години плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште на автобус.
  – Деца до 5 години можат да спијат со родителите во кревет без доплата. Доколку користат и превоз, ја плаќаат само цената на автобуската карта
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, користи дополнително легло и седиште во автобус.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
 •  

  -50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.