• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

STUDIOS ELINA (22)

 

Град: Golden Beach;
 

Тип: Фамилијарен одмор, eкономичен одмор, oдмор за млади;
 

Од море: на сама плажа.

Опис на соби:

Тип на студиа : Студио - 2 единечни легла + 2 дополнителни легла(фотелја на растеглување), опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата на лице место 5 евра на ден);

Услуга: Наем на соба (Room Only);
 

Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;

Напуштање на собите
: 09:00 часот по локално време;


Забелешка:

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

 

локација

X Координати: 40.708902
Y координати: 24.759319

 

EARLY BOOKINGS:

25% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 15.05-29.05
Уплата 100% до 05.01.2020

20% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 29.05-03.07
Уплата 100% до 05.01.2020

15% Попуст за резервации направени до 27.12 за престој во период 03.07-25.09
Уплата 100% до 05.01.2020

 

Термин Услуга Studio 2+2
15.05-22.05.2020 7 ноќевања 99 €
22.05-29.05.2020 7 ноќевања 109 €
29.05-05.06.2020 7 ноќевања 179 €
05.06-12.06.2020 7 ноќевања 229 €
12.06-19.06.2020 7 ноќевања 289 €
19.06-26.06.2020 7 ноќевања 359 €
26.06-03.07.2020 7 ноќевања 399 €
03.07-10.07.2020 7 ноќевања 449 €
10.07-17.07.2020 7 ноќевања 489 €
17.07-24.07.2020 7 ноќевања 509 €
24.07-31.07.2020 7 ноќевања 509 €
31.07-07.08.2020 7 ноќевања 509 €
07.08-14.08.2020 7 ноќевања 509 €
14.08-21.08.2020 7 ноќевања 489 €
21.08-28.08.2020 7 ноќевања 439 €
28.08-04.09.2020 7 ноќевања 339 €
04.09-11.09.2020 7 ноќевања 289 €
11.09-18.09.2020 7 ноќевања 199 €
18.09-25.09.2020 7 ноќевања 119 €

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

Користење на Wi-Fi БЕСПЛАТНО 

Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Цената не вклучува:

Tуристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

Превоз 

Патничко осигурување

Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место  доплата 5 еур на ден

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија:

Скопје 55€    Штип 60€    Битола 60€     Велес 55 €     Радовиш 60€    Прилеп 60€   Неготино 55€  Струмица 60€  Струга 60€   Удово 55€    Охрид 60€      Граничен премин 55€

 

Попусти:

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена.

Деца до 1,99 години бесплатно

 

Напомена за попусти:

Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!

Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.

Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.