НЕА ПОТИДЕА-POTIDEA GOLDEN BEACH 3* (22)

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. 

Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга: ALL INCLUSIVE LIGHT . Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

 

ПОТИДЕА ГОЛДЕН БИЧ 2023 All Inclusive Light пакети 

 

Појадок на шведска маса: 07:30 – 10:00 часот 

Ручек: 13:00 – 14:30 часот 

Вечера: 19:00 – 21:00 часот 

Пијалоци се допстапни бесплатно во периодот од 13:00 – 14:30 и 19:00 – 21:00 часот 

Во времето од 11:00 – 13:00 и 14:30 – 19:00 часот, сите пијалоци се плаќаат. 

 

Појадок на шведска маса: 07:30 – 10:00 часот 

Сок : Сок од портокал, сок од цреша 

Кафе: филтер кафе, фрапе, чај со различен вкус 

 

Ручек: 13:00 – 14:30 часот 

Освежување: кола, портокал, сода, лимонада 

Алкохол: бело/црвено вино, пиво, узо 

 

Вечера: 19:00 – 21:00 часот 

Освежување: кола, портокал, сода, лимонада 

Алкохол: бело/црвено вино, пиво, узо

 

Интернет: на рецепција.

Сместување: Хотелот се состои од две згради една позади друга. АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) и АНЕКС 2 веднаш наспроти неа. Дополнителниот кревет може да биде на расклопување и истиот е од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба. Креветите на спрат најчесто се се од метална конструкција.

 

Сместување:   Сместување во собите е после 15 часот локално време, напуштање на собите е до 10 часот последниот ден по локално време.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сеф со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција.

 

 

Хотелски содржини: Лоби бар; Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; (согалсно нови протоколи за Covid-19) ; Базен и бар на базен (според правилата за Covid-19 некои од содржините може да не работат).

 

Early Booking попуст – 10% за резервации до 15.02.2024

 

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен! 

 

Термин

Услуга

Соба во Anex I и Anex II

Цена по лице за 7 ноќевања - All inclusive

26.05 - 02.06.24

7 All inc. Light

179 €

02.06 - 09.06.24

7 All inc. Light

219 €

09.06 - 16.06.24

7 All inc. Light

239 €

16.06 - 23.06.24

7 All inc. Light

319 €

23.06 - 30.06.24

7 All inc. Light

339 €

30.06 - 07.07.24

7 All inc. Light

389 €

07.07 - 14.07.24

7 All inc. Light

460 €

14.07 - 21.07.24

7 All inc. Light

460 €

21.07 - 28.07.24

7 All inc. Light

460 €

28.07 - 04.08.24

7 All inc. Light

460 €

04.08 - 11.08.24

7 All inc. Light

460 €

11.08 - 18.08.24

7 All inc. Light

460 €

18.08 - 25.08.24

7 All inc. Light

460 €

25.08 - 01.09.24

7 All inc. Light

460 €

01.09 - 08.09.24

7 All inc. Light

319 €

08.09 - 15.09.24

7 All inc. Light

299 €

15.09 - 22.09.24

7 All inc. Light

239 €


Сите цени се изразена во евра,за уплата во денарска  противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд.


За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена.

Во цената е вклучено:                      

* 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера

* Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО во Анекс 1;

* Интернет во лоби на хотелот

 

Во цената не е вклучено:

* Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ (се плаќа во хотел)

* Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 27€ на ноќ;

* Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 19€ на ноќ;

* Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

* Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;

* Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден


Превоз Македонија – Грција – Македонија
* Скопје / Велес / Неготино / Граничен премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
* Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.
* Битола / Прилеп - 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99 г.

Превозот се реализира со автобус, комбе или патничко, а истото го одредува агенцијата еден ден пред поаѓање.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува превозното средство.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред кажаното време на поаѓање.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Напомена за резервации со попусти:

•         бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!

•         агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.

•         резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!

•         доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.

•         за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти

•         Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.


Начин на резервирање и правила за отказ:

  • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.
    Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.
  • За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање
  •  Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:

- за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%

- за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%

- за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%