EGE MOTEL 3* (21)

ЕГЕ МОТЕЛ – АВША

ЕГЕ МОТЕЛ, се наоѓа во центарот на островот  Авша на сама плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 студиа, комплетно опремени со: ТВ, мини кујна, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.


-10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 28.02.2024!

ТЕРМИН

 

 

УСЛУГА Цена по лице,со превоз
21.06 – 30.06.2024 Ноќ. 255€
30.06 – 09.07.2024 Ноќ. 285€
09.07 – 18.07.2024 Ноќ. 295€
18.07 – 27.07.2024 Ноќ. 295€
27.07 – 05.08.2024 Ноќ. 295€
05.08 – 14.08.2024 Ноќ. 295€
14.08 – 23.08.2024 Ноќ. 295€
23.08 – 01.09.2024 Ноќ. 295€
01.09 – 10.09.2024 Ноќ. 275€
10.09 – 19.09.2024 Ноќ. 245€
19.09 – 18.09.2024 Ноќ. 235€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ БЕЗ ПОПУСТ, ПОПУСТОТ СЕ ПРЕСМЕТУВА ДОПОЛНИТЕЛНО НА ДАДЕНИТЕ ЦЕНИ!

НАПОМЕНА:

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи со вклучен превоз
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Chick In – 14.00h, Check Out – 10.00h ( по локално време ).
 • Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО – не користат седиште
 • Деца од 2 – 6 год. – плаќаат само седиште во автобус – 45€
 • Деца од 6 – 12 год. – 20% – ПОПУСТ
 • Цена за траект Текирдаг – Авша – Текирдаг – 18€ ( повратна карта )- се плаќа на лицеместо.

 

ВАЖНО:

 • Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
 • За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
 • За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
 • За патувањето не е потребен сертификат за вакцинација, ниту било каков тест
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Сместувањето во хотелот го одредува самиот менаџмент, Виор Травел не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
 • Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 10 дена пред поаѓање.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.

РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ ПРАВИ СО 50% УПЛАТА, ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА ДО 15.03.2024!

 

ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):

 

Место и време на поаѓање:

Скопје                 19:00 h (Автобуска станица Скопје )

Велес                   19:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино            20:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица           20:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија            21:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)