• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

King Tut Aqua Park Beach Resort 4* (22)


Локација: Хотелот Кинг Тут се наоѓа на приватна песочна плажа со коралeн гребен, 5 км од Сакала и 8 км од аеродромот.
Капацитети: рецепција, ресторан, базен, детски базен, бар на базен , бар на плажа, детска соба за игри, спа (со доплата), аква парк со тобогани, фитнес центар, спортови на вода, билијард, Wi-Fi интернет, паркинг (со доплата).
Соби: Хотелот располага со 133 соби. Сите соби имаат климатизација, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен и балкон.Услуга: All inclusive - "се вклучено" - појадок, ручек, вечера, закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци според хотелските правила (самопослужување, избор на повеќе оброци).

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

King Tut 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
Dbl Standard (по лице) 404 404 404 404 404 418 418 418 418 418 418 418 418 418 418 418 418
2 adl 808 808 808 808 808 835 835 835 835 835 835 835 835 835 835 835 835
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1103 1103 1103 1103 1103 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130 1130
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1398 1398 1398 1398 1398 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1453 1453 1453 1453 1453 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488 1488
Dbl Sea View (по лице) 438 438 438 438 438 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452
2 adl 877 877 877 877 877 904 904 904 904 904 904 904 904 904 904 904 904
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1172 1172 1172 1172 1172 1199 1199 1199 1199 1199 1199 1199 1199 1199 1199 1199 1199
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1467 1467 1467 1467 1467 1494 1494 1494 1494 1494 1494 1494 1494 1494 1494 1494 1494
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1539 1539 1539 1539 1539 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574 1574
Dbl Family Room (по лице) 452 452 452 452 452 466 466 466 466 466 466 466 466 466 466 466 466
2 adl 904 904 904 904 904 932 932 932 932 932 932 932 932 932 932 932 932
2 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1199 1199 1199 1199 1199 1227 1227 1227 1227 1227 1227 1227 1227 1227 1227 1227 1227
2 adl + 2 chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1494 1494 1494 1494 1494 1522 1522 1522 1522 1522 1522 1522 1522 1522 1522 1522 1522
2 adl + 2 chd (7 - 13,99) (2 - 13,99) 1574 1574 1574 1574 1574 1608 1608 1608 1608 1608 1608 1608 1608 1608 1608 1608 1608
Sgl Standard 459 459 459 459 459 480 480 480 480 480 480 480 480 480 480 480 480
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 754 754 754 754 754 775 775 775 775 775 775 775 775 775 775 775 775
1 adl +  chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1049 1049 1049 1049 1049 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070 1070
1 adl + 2 chd ( 7 - 13,99) ( 2 - 13,99) 1132 1132 1132 1132 1132 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163 1163
Sgl Sea View 494 494 494 494 494 514 514 514 514 514 514 514 514 514 514 514 514
1 adl + 1 chd (2 - 13,99) 789 789 789 789 789 809 809 809 809 809 809 809 809 809 809 809 809
1 adl +  chd (2 - 6,99) (2 - 13,99) 1084 1084 1084 1084 1084 1104 1104 1104 1104 1104 1104 1104 1104 1104 1104 1104 1104
1 adl + 2 chd ( 7 - 13,99) ( 2 - 13,99) 1184 1184 1184 1184 1184 1215 1215 1215 1215 1215 1215 1215 1215 1215 1215 1215 1215
TRL Standard (по лице) 390 390 390 390 390 404 404 404 404 404 404 404 404 404 404 404 404
3 adl 1170 1170 1170 1170 1170 1212 1212 1212 1212 1212 1212 1212 1212 1212 1212 1212 1212
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1465 1465 1465 1465 1465 1507 1507 1507 1507 1507 1507 1507 1507 1507 1507 1507 1507
TRL Sea View (по лице) 425 425 425 425 425 438 438 438 438 438 438 438 438 438 438 438 438
3 adl 1274 1274 1274 1274 1274 1315 1315 1315 1315 1315 1315 1315 1315 1315 1315 1315 1315
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1569 1569 1569 1569 1569 1610 1610 1610 1610 1610 1610 1610 1610 1610 1610 1610 1610
TRL Family Room (по лице) 438 438 438 438 438 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452
3 adl 1315 1315 1315 1315 1315 1357 1357 1357 1357 1357 1357 1357 1357 1357 1357 1357 1357
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1610 1610 1610 1610 1610 1652 1652 1652 1652 1652 1652 1652 1652 1652 1652 1652 1652

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот
Преставник од локалната партнер агенција

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 1.450 мкд и истата се плаќа при резервацијаПансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
"Хотелски услуги после одјавување на собите (хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)"

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.

Важна напомена:

"За патување во Египет потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација."