Kumburgaz Hotel Grand Gold 4* (74)

На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујугчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри.
Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што е потребно за добар одмор и релаксација. Може да сретнете хотели со 3, 4 и 5*, ресторани и кафетерии на самото крајбрежје и да уживате во прекрасниот поглед на морето.

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 60км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните хотели со врвна услуга, но пред се и песочните плажи долги 8км, бесплатните лежалки и се разбира морето!

Hotel Grand Gold 3* - Kumburgaz Turkey
Цени во евра по лице и термини за цело лето

 

Поаѓање и враќање

Редовни цени

Промо цени

04.06-11.06.2024

189е

149е

11.06-18.06.2024

199е

163е

18.06-25.06. 2024

209е

169е

25.06-02.07.2024

220е

180е

02.07-09.07.2024

230е

190е

09.07-16.07.2024

245е

205е

16.07-23.07.2024

250е

210е

23.07-30.07.2024

255е

215е

30.07-06.08.2024

255е

215е

06.08-13.08.2024

255е

215е

13.08-20.08.2024

255е

215е

20.08-27.08.2024

255е

215е

27.08-03.09.2024

235е

185е

03.09-10.09.2024

225е

175е

10.09-17.09.2024

215е

165е

17.09-24.09.2024

189е

149е

 


Во цената на аранжманот е вклучено:
 

-          7 ноќевања во хотел Grand Gold 3* во населбата Кумбургаз со вклучен појадок

-          Превоз со високотуристички автобус

-          Превоз од: Скопје, Велес, Неготино,Гевгелија,Прилеп, Битола,Штип

-          Туристички придружник за време на патувањето

-          Бесплатни лежалки на плажа и базен

-          Користење на базен

 


Во цената на аранжманот не е вклучено:

-          Доплата за сингл соба е 50% од редовната сума на аранжманот

-          Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.

-          Факултативни излети.

 

Сместување е во хотел GRAND GOLD со 3* на сама плажа во Кумбургаз, кој има своја приватна плажа и за користење на лежалка не е потребна доплата. Хотелот располага со различен тип на соби од кои можат да се сместат најмалку 2 лица до макс. 5 лица а вкупниот број на соби е 73.Во склоп на хотелот има има два ресторани, еден на отворен и еден на затворен простор и базен кој е со солена вода секако бесплатен за користење.

Од причина што Кумбургаз е близу до Истанбул организираме целодневен излет во Истанбул. Еден од седумте денови се оди во Истанбул а програмата е следна:

По појадокот, групата заминува на Крстарење по Босфор

 

КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР
Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.

 

 

БАЛАТ

 

 Посета на шарената филмска населба “Балат”чии улички ги има на многу познати филмови,каде најубави фотографии се прават во оваа населба.Балат важи за една од Христијанските населби во Истанбул каде може да се сретнат многу цркви,меѓу кои и Железната црква која е донација и е изградена од Македонски мајстори.Во склоп на факултативата се посетува железната црква,каде може да се посети гробот на Партенија Зографски и Велешкиот митрополит Малетиј,се посетува Вселенската Патријаршија,а по посетата групата има слободно време околу 2 часа за прошетка по уникатните историски улички.

 

ГАЛАТА ПОРТ

Галата Порт претставува најново пристаниште со ексклузивен Европски изглед кое што секојдневно го посетуваат многубројните светски туристи и Крузери на дневно ниво.

 

Таксим Плоштадот

Турата завршува со посета на плоштадот “Tаксим”.Главниот центар на градот,на кој се одржуваат главните митинзи и прослави! Покрај Таксим поминува познатата Истикал улица на која се движи познатиот трамвај!На Истакал сенаоѓаат познатите дискотеки и кафулиња, а ова значи дека групата има идеална можност за излегување во некоја од локалните дискотеки.

 

Цената на овој факултативен излет е 65 евра

 

 

Деца до 2.99 години/ бесплатно
Деца од 3 полни до 11,99 годинни цената е 45 евра
 

Овие екскурзии се купуваат исклучиво како пакет по цена од 65 евра.

 

САБОТА

 

ШОПИНГ ТУРА

-Капали Чаршија

-Outlet 212

-KOSKA (продавница за слатки работи)

- GLORIA Трговски Центар

 

Цена: 20е

Оваа екскурзија се купува исклучиво како пакет

 

 


Напомени:

-          Хотелот е на барање. За ова понуда не се користат вредносните ваучери за откажаните аранжмани.

-          За влез во република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување

-          Mожност за плаќање на 5 рати со депозит ОД 30%/ Уплатата на рати ја вршите по редовните цени.

-          Доколку плаќате на рати попустот не следува и истиот важи исклучиво за целосна уплата.

-          Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари

-          За сингл соба се доплаќа 50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет

-          Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)

-          Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни

-          Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.

-          Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.

-          Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.

-          Патувањето ќе се реализира преку Република Бугарија (дозволен транзит) до Турција

-          За влез во Турција потребно е пасошот да е минимум до 6 месеци пред истекување

-          Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола и Струга