• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Копаоник - 3 ноќевања со превоз (29)

ЗАВИСНО ОД ИЗБОРОТ НА СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА САМО СО ПОЈАДОК, ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА ИЛИ САМО НАЕМ НА АПАРТМАН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

 

ЦЕНИ ЗА ИНДИВИДУАЛНО СМЕСТУВАЊЕ МИНИМУМ 4 НОЌЕВАЊА

ВИЛА ДОБРОДОЛАЦ – БРЗЕЧЕ 20 ЕВРА со појадок и вечера по лице по ноќ

ВИЛА МОЦАРТ –  Сместување со појадок – цена по студио / апартман

1/2 студио – 50 евра

1/3 студио – 69 евра

1/2 апп – 59 евра

1/4 апп – 90 евра

1/5 апп – 99 евра

*** Milmari Resort 3+* АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС – Цена за наем на студио/апартман

1/2 студио – 50 евра

1/3 студио – 69 евра

1/4 студио – 85 евра

1/4 апп – 90 евра

1/5 апп – 99 евра

НАПОМЕНА:  ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НА ПОМАЛКУ ОД 4 НОЌЕВАЊА СЕ ДОПЛАЌА 20% ОД ГОРЕ НАВЕДЕНАТА ЦЕНА.

 

ВИЛА МОЦАРТ

Вила Моцарт е апартманско сместување и е лоцирана  во населбата Чајетинска Чешма на 6 км од центарот на Копаоник.

Сместена е надвор од главниот пат, доволно далеку за да уживате во мир и тишина, а во исто време е близу до локалните продавници.

На 150м од вилата се наоѓа автобуска постојка за до жичарата.

Располага со 1/5, 1/4 и 1/2 апартмани.

 

ДОБРОДОЛАЦ

Добродолац се два објекти еден до друг, и располага со 50 места. Едниот објект е постар со двокреветни соби, мини спа, мини фитнес и ресторан и нов објект веднаш карши него. Одалечени се на 300 метри од новата гондола во Брзече, а на 15 километри од Копаоник.

БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Оваа година од Брзече се пушта во работа ГОНДОЛА Бела Река до Мали Караман на Копаоник, со што го поврзува Брзече со централниот ски центар Копаоник, а на секои 60 мин. има автобус од Брзече до Копаоник.

 

*** Milmari Resort 3+* АПАРТМАНСКИ КОМПЛЕКС

***Апартмански комплекс се приватни апартмани дел од  големиот ресорт Milmari Resorts 3+*, се наоѓа во Викенд населба  на само 7 километри од центарот на Копаоник .

Во сама близина се наоѓа Ски бус  постојка за до жичарата, ресторанот Бела Виста и мини маркети.

Апартманите се опремени со сопствена кујна и тоалет. Некои од апартманите располагаат и со тераси.

Во самиот комплекс има ресторан во кој може да седнете и да уживате во некој од традиционалните специјалитетите.

Доколку сакате да ги користите СПА услугите од Milmari Resorts 3+* имате опција со доплата на лице место 1.400 динари од ден.


**УСЛОВИ ЗА ДЕЦА**

–Дете до 3 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно

– Дете до 11,99 години на 50%

-Трето и Четврто лице во иста соба плаќаат по 109 евра.

 

ЗАВИСНО ОД ИЗБОРОТ НА СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

  • 3 ноќевања на база BB,HB или само наем на апартман 
  • Автобуски превоз 
  • Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса 1,10€ по лице по ден
  • Патничко осигурување

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

Цена само за превоз за возрасен е 45 евра, а за деца од 2-11,99 години е 30 евра

Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 14:00 часот.

Цената за превозот важи за месец Јануари и Фебруари 2021

– Доколку сакате да користите сопствен превоз се одбива 15 евра по лице.

 

Kопаоник – Ski pass цени 2020/2021

Возрасни (12-64 години)

Дневна карта: 29 евра

Дводневна карта: 55 евра

Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

Дневна карта: 21 евра

Дводневна карта: 38 евра


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

-Дете до 3 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатноДете до 11,99 години плаќаат 50% од сумата
 -Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 -Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 -Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест


Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
–Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат 
ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. МЕРИДИЈАН.