Хотел Jenny 3 * (26,81,13)

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири.
Има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, безжичен интернет……
Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.
Хотелот располага со 37 соби:
Во собите: клима уред (вклучен во цената), кабловска телевизија, фрижидер и тоалет (реновирани 2019 г.)

 

Попусти за рана уплата :
-10% 02/02/2024
-5% до 29/02/2024
(50 % уплата при резервација и целосна доплата до 21 ден пред датата на сместување
)

 

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

 

период

услуга

цена по лице во 1/4 соба

25.05-01.06.2024

7 полупансиони

240

01.06-08.06.2024

7 полупансиони

280

08.06-15.06.2024

7 полупансиони

330

15.06-22.06.2024

7 полупансиони

370

22.06-29.06.2024

7 полупансиони

420

29.06-06.07.2024

7 полупансиони

440

06.07-13.07.2024

7 полупансиони

470

13.07-20.07.2024

7 полупансиони

495

20.07-27.07.2024

7 полупансиони

495

27.07-03.08.2024

7 полупансиони

495

03.08-10.08.2024

7 полупансиони

495

10.08-17.08.2024

7 полупансиони

495

17.08-24.08.2024

7 полупансиони

495

24.08-31.08.2024

7 полупансиони

470

31.08-07.09.2024

7 полупансиони

430

07.09-14.09.2024

7 полупансиони

390

14.09-21.09.2024

7 полупансиони

340

21.09-28.09.2024

7 полупансиони

250

 

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 

 

Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во соба кои плаќаат полна сума
Услуга полупансион (појадок и вечера)
Цените обележани со црвено  се промо цени и на нив не следува попуст
Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети
Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
Дете од 3 до 8 години како 5 то лице во соба доплата 100 €  во кревет со родител
Бебешко креветче – бесплатно,

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)

Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување (задолжително е да се има)
Туристичка такса 3 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомени !
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
Сместување во собите е после 14;00 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10;00 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Полупансион:
Појадок 08:00-10:00 часот – шведска маса
Вечера   19:00-21:00 часот –  шведска маса