• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA LIDIЈA (70)

 

Вилата е лоцирана на сама плажа, поседува прекрасен уреден двор со цветна декорација и фонтана, за најмалите летувалци има и детско катче со лулашки.

Повеќето апартмани гледаат кон преубавиот двор со поглед на море и поставени се на високо приземје и на прв кат, со wi-fi, клима (вклучена во цената), ТВ, тераса, комплетно опремена кујна со рерна и посебни спални соби.

Вила Лидија ви овозможува прекрасен комфорен фамилијарен одмор.


 

 

 

Термини

 7ноќевања

 1/2+1/2Дуплекс бр.22  1кат со поглед на море 1/3 Апп  бр.20 1 кат со поглед на море 1/2+1/3+1Дуплекс бр.23 1 кат со поглед на море
13.06-20.06 309 289€ 329
20.06-27.06 349 329 369
27.06-04.07 359 349 379
04.07-11.07 409 359 419
11.07-18.07 449 399 469
18.07-25.07 469 439€ 489
25.07-01.08 469 439€ 489
01.08-08.08 469 449€ 499
08.08-15.08 469 439€ 489
15.08-22.08 399 349€ 429
22.08-29.09 379  319 399
29.09-05.09 349  259 359
Термин 7 ноќевања 1/3 апп бр.26
14.06-21.06 279
21.06-28.06 319€
28.0605.07 339
05.07-12.07 349
12.07-19.07 379
19.07-26.07 429€
26.0702.08 429€
02.08-09.08 439€
09.08-16.08 429€
16.08-23.08 339€
23.08-30.08 309
30.08-06.09 249
Термин7ноќевања 1/2+1/2Дуплекс бр.151 кат со поглед на море 1/2+1/3ДуплексБр. 18Високо приземје
14.06-21.06 309 309
21.06-28.06 349 339
28.06-05.07 359 369
05.07-12.07 409 399
12.07-19.07 449 459
19.07-26.07 469 459
26.07-02.08 469 459
02.08-09.08 479 459
09.08-16.08 469 459
16.08-23.08 399 399
23.08-30.08 379 389
30.08-06.09 349 359
Ценовник за Мај , Јуни и Септември со превоз

 

Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин 3 лица

Место и вили

 

По датуми

09.05-16.05

 

сабота

35 7 35

 

Л-20,22,23

 

 

10.05-17.05

 

недела

35 7 35

 

Л-18,15,26

 

 

16.05-23.05

 

сабота

45 7 45

Л-20,22,23

17.05-24.05

 

недела

45 7 45 л-18,15,26

 

 

23.05-30.05

 

сабота

55 7 55

 Лидија-20,23,22

24.05-31.05

 

недела

55 7 55

 

Л-15,26,18

 

30,05-06.06

 

сабота

85 7 85 Лидија-20,23,22
31.05-07.06

 

недела

85 7 85

Л-18,26,15

06.06-13.06

 

сабота

95 7 95 Лидија-20,23,22
07.06-14.06

 

недела

95 7 95

Л-18,15,26

 

 

 

ЦЕНОВНИК ЗА СЕПТЕМВРИ 
Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин лица

Место и вили

 

По датуми

05.09-12.09

 

сабота

90 7 90 ЛИДИЈА-20,22,23
06.09-13.09

 

НЕДЕЛА

90 7 90 ЛИДИЈА-18,15,26-
12.09-19.09

 

сабота

80 7 80 ЛИДИЈА-20,22,23
13.09-20.09

 

недела

80 7 80 ЛИДИЈА-18,15,26

 

19.09-26.09

 

сабота

60 7 60 ЛИДИЈА-20,22,23
20.09-27.09

 

недела

60 7 60 ЛИДИЈА-18,15,26
Ценовник пред и после сезона БЕЗ ПРЕВОЗ 
Термини

 

7 ноќевања

Апартман

 

 

Дуплекс

 

 

ЛОКАЦИЈА ноќевања
09.05-16.05

 

сабота

69 99 ЛИДИЈА-20,22,23 7
10.05-17.05

 

недела

69 99 ЛИДИЈА-18,15,26 7
16.05-23.05

 

сабота

89 139 ЛИДИЈА-20,22,23 7
17.05-24.05

 

недела

89 139 ЛИДИЈА-18,15,26 7
23.05-30.05

 

сабота

140 199 ЛИДИЈА-20,22,23 7
24.05-31.05

 

недела

140 199 ЛИДИЈА-18,15,26 7
30.05-06.06

 

сабота

180 239 ЛИДИЈА-20,22,23 7
31.05-07.06

 

недела

180 239 ЛИДИЈА-18,15,26 7
06.06-13.06

 

сабота

220 279 ЛИДИЈА-20,22,23 7
07.06-14.06

 

недела

220 279 ЛИДИЈА-18,15,26 7

 

Ценовник без превоз-Септември

Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин 3 лица

Место и вили

 

По датуми

05.09-12.09

 

сабота

219 7 289 ЛИДИЈА-20,22,23
06.09-13.09

 

недела

219 7 289 ЛИДИЈА-18,05,26
12.09-19.09

 

сабота

179€ 7 249€ ЛИДИЈА-20,22,23
13.09-20.09

 

недела

179 7 249 ЛИДИЈА-18,15,26
19.09-26.09

 

сабота

99€ 7 149€ ЛИДИЈА-20,22,23
20.09-27.09

 

недела

99 7 149 ЛИДИЈА-15,15,26

доплата клима 5 евра на ден 

 

Напомена

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
Тргнување (состанок на групата во 03.30 часот, а поаѓање во 4.00 часот на паркингот на хотел Вип. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување.
Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
За уплата на две смени одобруваме попуст од 10% на втората смена. Напомена. Понудата важи на редовните цени.
Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира. Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки.
Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот.
Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите. Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
Цените објавени се конечни, без скриени трошоци.
Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените.
Сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.
Цената на превозот– превоз за возрасен 35 евра
Превоз за деца 2-11,99 25 евра.Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.