• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

KRALJEVI CARDACI

Цените во табела се од информативен карактер

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

ЛОКАЦИЈА: GPS - 43.274844, 20.766590
https://www.kraljevicardaci.com/

Се наоѓа во Викенд селото на магистралниот пат, 3-4 км од првата жичарница и 5,9 км од центарот на Копаоник. Комплексот се состои од 2 хотелски згради и станбени делови составени од повеќе згради. Во 2017 година, комплексот беше проширен со нови простории за хотелско и станбено сместување, како и со нов дел од бањата.
Услуги:
· СПА и Велнес центар на 900м2 (хотелот има топла врска со СПА центарот)
· Конференциски центар;
· Ресторан;
· Покер-бар;
· Бар на базен;
· Безжичен интернет (WiFi) низ целиот комплекс;
· Детска соба на игри;
· Ски автобуси (организиран превоз до ски-центар);
· Ски-центар;
· Паркинг;
· Изнајмување на моторни санки и АТВ;
.Игралиште за деца.
Ресторани:
Ресторан a la carte нуди разновидно мени, богат избор на вина од целиот свет и пријатна атмосфера што ќе ги задоволи вистинските хедонисти и најискрените гости.
Пансионски ресторан е место каде што гостите уживаат внимателно подготвени оброци со најквалитетна храна. Тој е идеален спој на прекрасен амбиент, одлична услуга и вкусна вклучена храна на која дури и најрафинираните гости нема да можат да одолеат.
Пиварата што се наоѓа во комплексот ќе ја надополни вашата вечерна програма и ќе ви даде можност да уживате во голем избор на домашни и странски пива и неизбежните колбаси.
Центарот за спа и велнес содржи:
· Внатрешен базен
· Отворен базен 14x6m со река
· Финска сауна
· Руска бања
· Турска бања
· Книп базен
· Тепидариум
· Релакс зона
· Солена пештера
· СПА
· Хамам
· Масажи
За гостите од хотелскиод дел Wellness & Spa-центарот е вклучен во цената. Гостите на апартманите со дополнителна доплата на рецепцијата.

Услови

HOTEL KRALJEVI ČARDACI

Early Booking
10% попуст за уплата до 15.10.2021
5% попуст за уплата до 31.10.2021

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:

-Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

-Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

-Финска Сауна
-Био Сауна (руска бања)
-Арома Бања (турска бања)
-Хамам

-Солено-ледена соба
-Kneipp базен
-Тапидариум

-Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

-Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

-Baby Cot

-Детско катче во присуство на родител
-Wi-Fi низ цел хотел

-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
-МИНИ АКВА ПАРК
-Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
-Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

Услови:
-Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

-Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

-Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

-Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

– Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

-Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

-Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

-Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

 

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

 

APARTMANI KRALJEVI ČARDACI

Early Booking
10% попуст за уплата до 15.10.2021
5% попуст за уплата до 31.10.2021

Акција
6+1* – За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со * во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:

– Наем на Студио / Апартман
– Чистење и средување на апартманот
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

-15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
– Полупансион (појадок и вечера):

  • 18€ на ден за возрасни
  • 12€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

  • 6€ на ден за возрасни
  • 4€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

  • 12€ на ден за возрасни
  • 8€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

 

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

 

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.