VILA SANTALA 10 nokji (17)

Вилата „Santala“  која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на  вториот плоштад во градот на главната пешачка зона во првата линија вили. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата „Santala“ е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа слаткарница и пицерија. Располагаме со двокреветен апартман кој има поглед кон улицата, со четирикреветни апартмани и со еден петкреветен апартман кои имаат директен поглед на море.

Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на втор спрат и се опремени со функционален мебел, кујни (решо, мал фрижидер со мини комора и основни садови за готвење и јадење), телевизори  и клима уреди чие користење  е вклучено во цената (во четирикреветните и петкреветниот апартман има по два телевизора и две клими во секоја спална соба). Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи.Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Вилата нема паркинг простор.

 


 Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за ноќевања без вклучен превоз

Вила „Santala“ – Неос Мармарас

Термин:

Ноќи:

1/3 апартман

бр.1

1/4 апартман

бр.3

1/4 апартман

бр.4

1/4 апартман

бр.5

1/5 апартман

бр.2

20.05-30.05.2024

10

250€ (15.500)

450€ (27.900)

x

x

x

30.05-09.06.2024

10

350€ (21.700)

550€ (34.100)

x

x

x

09.06-19.06.2024

10

450€ (27.900)

650€ (40.300)

x

x

x

19.06-29.06.2024

10

550€ (34.100)

750€ (46.500)

22.06. -29.06.2024  

 (7 ноќи)

525€ (32.550)

22.06. 29.06.2024  

 (7 ноќи)

525€ (32.550)

22.06. -29.06.2023  

 (7 ноќи)

560€ (34.720)

29.06-09.07.2024

10

600€ (37.200)

800€ (49.600)

800€ (49.600)

800€ (49.600)

850€ (52.700)

09.07-19.07.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

19.07-29.07.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

29.07-08.08.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

08.08-18.08.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

18.08-28.08.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

28.08-07.09.2024

10

550€ (34.100)

750€ (46.500)

750€ (46.500)

750€ (46.500)

800€ (49.600

07.09-17.09.2024

10

400€ (24.800)

600€ (37.200)

600€ (37.200)

600€ (37.200)

650€ (40.300)

17.09-27.09.2024

10

300€ (18.600)

400€ (24.800)

400€ (24.800)

400€ (24.800)

450€ (27.900)

27.09-01.10.2024

4

120€ (7.440)

180€ (11.160)

180€ (11.160)

180€ (11.160)

200€ (12.400)

 

НАПОМЕНИ:

 • Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење
 • Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз                                                           
 • Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената   
 • Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите услови за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин
 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • Доплата за туристичка такса во Грција-1,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари
 • Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас
 • Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот

Доплата за превоз:

 • Цена на повратен билет –50 евра;
 • деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • од 2-12 години-40 евра
 • Цена за билет во еден правец 40 евра;
 • деца од 2-12 години- 35 евра.
 • Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата.

Опис на собите:

Апартман бр.1 (поглед улица)

Двокреветен апартман на втор спрат кое има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во издвоена просторија се сместени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има купатило со нормална големина. Терасата е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон улица.


Апартман бр.2 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.


Апартман бр.3 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.

 

Апартман бр.4 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.

 

Апартман бр.5 (поглед море)

Четирикреветен апартман на втор спрат кој има три простории. Во една просторија се издвоени елементите од кујната (електрично решо со две рингли, аспиратор, фрижидер со мала комора, основни садови за готвење и јадење). Има две спални соби од кои во едната има еден дупли кревет, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Во втората спална соба има два единечни кревети, мебел, телевизор, клима уред чие користење е вклучено во цената. Едната соба има излез на терасата која е мала, заштитена е со тенда, опремена е со маса и столчиња и има поглед кон морето. Има купатило со нормална големина. Напомена: Во апартманот се влегува преку првата соба која е спална соба.

 


Локација:

40.092815657730476, 23.78691814606704

 

- Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.