• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛА АМОС (24)

Опис на вила

 

Aммос Апартманите “B” категорија постари апартмани и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200 метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi (за јачината на интернет конекцијата агенцијата не гарантира и не одговара).

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

Опис на сместување

 

Вилата располага со студија на високо приземје и кат (трокреветни, четворокреветни стидиа) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

 

Удобности
 •  Клима
 •  WI-FI
 •  Кујна
 •  TV
 • Цени - Табела
 • Цени по соба
ДатумиTriple roomQuadraple
22.05.2022 - 29.05.2022 69 € 89 €
29.05.2022 - 05.06.2022 99 € 109 €
05.06.2022 - 12.06.2022 139 € 159 €
12.06.2022 - 19.06.2022 189 € 219 €
19.06.2022 - 26.06.2022 259 € 279 €
26.06.2022 - 03.07.2022 289 € 299 €
03.07.2022 - 10.07.2022 309 € 329 €
10.07.2022 - 17.07.2022 329 € 349 €
17.07.2022 - 24.07.2022 329 € 349 €
24.07.2022 - 31.07.2022 329 € 349 €
31.07.2022 - 07.08.2022 329 € 349 €
07.08.2022 - 14.08.2022 329 € 349 €
14.08.2022 - 21.08.2022 319 € 329 €
21.08.2022 - 28.08.2022 299 € 309 €
28.08.2022 - 04.09.2022 259 € 279 €
04.09.2022 - 11.09.2022 189 € 219 €
11.09.2022 - 18.09.2022 149 € 189 €
18.09.2022 - 25.09.2022 99 € 119 €
Превоз

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попуст за рана резервација и промо цените

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

 

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.