VILA OLGA (58)

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотели, маркети, пекари, таверни, ресторани, кафичи, пицерии се гаранција за пријатен и незаборавен одмор.   


Вила Олга се наоѓа во Полихроно, на 70 метри од плажа и 20 метри од центарот на Полихроно. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани ( брачен кревет во една спална и два единечни во друга спална). Комплетно опремена кујна, со фрижидер, решо...Во апартманите има TV , wi-fi. 

Располага со клима уреди  - вклучени со цена од 10јули  до 31август ( за останатиот период се доплаќа на лице место 5 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје. Ценовник бр.2 (01.01.2023)

Располага со клима уреди  - вклучени со цена од 10 јули  до 31август ( за останатиот период се доплаќа на лице место 5 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје

Цените се дадени за наем на апартман на 7 ноќeвања

 


1 21.05 - 28.05 200 промо
2 28.05 - 04.06 260
3 04.06 - 11.06 330
4 11.06 - 18.06 390
5 18.06 - 25.06 430
6 25.06 - 02.07 450
7 02.07 - 09.07 490
8 09.07 - 16.07 530
9 16.07 - 23.07 580
10 23.07 - 30.07 600
11 30.07 - 06.08 600
12 06.08 - 13.08 600
13 13.08 - 20.08 600
14 20.08 - 27.08 550
15 27.08 - 03.09 480
16 03.09 - 10.09 420
17 10.09 - 17.09 350
18 17.09 - 24.09 300
19 24.09 - 01.10 250 промо

 

Доплата за превоз 45 евра за возрасен, 35 евра за дете до 12 години

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)


 

Автобуски превоз, места и сатница на поаѓање:
- Скопје, во  04:00 ч.  (паркинг на спортскиот центар "Борис Трајковски")
- Велес, во  04:30 ч.  (бензиска пумпа, мотел Македонија) 
- Неготино, во  05:00 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во  05:30 ч.  (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  06:00 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција: 
- Истиот ден попладне

-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.- Секој патник има право на превоз на 1 парче   багаж и 1парче рачен багаж-

-Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

Туристичка такса се плаќа на лице место 0.50 по апартман од ноќ

За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

На промо цените не следува попуст

Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во апартманот е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

НАПОМЕНА

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%,

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.

Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.

ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.

За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023

За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.