Allegro Maisonette Lux (64)

Локација и краток опис: вилата e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 8 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. На првото ниво има тоалет, комплетно опремена кујна со прибор, голем фрижидер, микро, рерна, решо за готвење, машина за перење, трпезариска маса, ТВ, клима и софа на извелекување и можност за уште еден дополнителен кревет. На второто ниво на приземје се распоредни 2 спални соби, првата со брачен кревет, втората со 2 единечни кревет, тоалет и излез кон голема тераса со двор, со приватен базен и летниовец со скара и простор за седење. Гостите имаат на располагање приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi интернет. Локацијата на оваа луксузна вила е една од најатрактивните на вториот крак Ситонија и од таа причина е погоден избор за сите кои сакаат да ги истражуваат најпопуларните плажи во овој дел на Халкидики. 
Блиски содржини: на пешачка дистанца од вилата има помали продавници, таверни, кафе барови, рибара, пекара, водени спортови и останати туристички содржини. 
 
Сместување: вилата располага со 3 мезонети со капацитет за максимум 8 лица (6 возрасни + 2 деца).
Плажи во околина
- Трани Амудиа плажа 400м 
- Латура плажа 1,5км (3мин со кола) 
- Лагониси 1,8км (3мин со кола)
- Талго плажа 2,5 км (4мин со кола) 

Локација/ Кординати: 40.2339652,23.7281724

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Наем на мезонет за 7 ноќевања 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Автобуски превоз 45€ - 2.790ден за возрасен, 35€ - 2.170ден за дете 2 – 12год
* Туристичка такса 0,5€ од соба од ноќ доплата на лице место на рецепција 


-10% ПОПУСТ КОЈ НЕ Е ПРЕСМЕТАН ВО ЦЕНИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА

 

 

ПериодDuplex 2/2+2
Naem
19.05.2024
7 ноќи
579
26.05.2024
7 ноќи
659
02.06.2024
7 ноќи
759
09.06.2024
7 ноќи
829
16.06.2024
7 ноќи
999
23.06.2024
7 ноќи
1099
30.06.2024
7 ноќи
1139
07.07.2024
7 ноќи
1299
14.07.2024
7 ноќи
1399
21.07.2024
7 ноќи
1499
28.07.2024
7 ноќи
1499
04.08.2024
7 ноќи
1499
11.08.2024
7 ноќи
1499
18.08.2024
7 ноќи
1399
25.08.2024
7 ноќи
1139
01.09.2024
7 ноќи
899
08.09.2024
7 ноќи
799
15.09.2024
7 ноќи
699
22.09.2024
7 ноќи
599