COMPLEX LUMI (110)

КОМПЛЕКС ЛУМИ  е  во Голем на 6км од Драч на 100м од плажа.Соби  1/2 ,1/3, 1/4 ,2+2апп.Сместувањето е во АПАРТМАНИ И СТУДИЈА.

Собите се дво,  трокреветни и четворо креветни апартмани  опремени со клима фрижидер.Климата е вклучена во цената .Исхраната  е во  хотел Луми во близина на комплексот.Исхраната е на база на самопослужување-појадок   и вечера.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЦЕНАТА Е ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

*курсот на евро -62 ден
Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 9 часот
Деца до 2.99 г –гратис(не користи седиште и кревет)-за седиште доплата 25е
 деца  од 3-9.99 години плакаат  50%
Во цената е вклучено
-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса
Во цената не е вклучено
-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)

Тргнување од
Скопје Вип паркинг во 6ч
Тетово -Веро 7ч
Гостивар  бензиска  Бунар петрол во 7 и 30ч
Кичево бензиска -Power petrol  во 8,30ч
Струга -Бесјани во 9.30 ч

НАПОМЕНА:
-За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот  термин
*Користењето на собите запоцнува првиот ден од 14.00 часот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош

*Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
*по завршување на вашето летување собата треба да се остави како што била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба
Термини
Ј
уни:03.06-10.06  /10.06-17.06  /17.06-24.06/  24.06-01.07
Јули: 01.07-08.07  /08.07-15.07  /15.07-22.07  /22.07-29.07
Август:29.07-05.08  /05.08-12.08  /12.08-19.08  /19.08-26.08 /26.08-02.09
Септември: 02.09-09.09  /  09.09-16.09 НАПОМЕНА!  

 • Влегувањето или чекирањето е дозволено по 14:00 часот локално време,
 • Напуштањето на собата по завршувањето на престојот е до 09:00 часот
 • Забави, журки, гласна музика и слично не е дозволено во апартманот, особено не во доцните часовин.
 • Домашни миленици не се дозволен
 • За апартманот и за гостите има одговорно лице кое ќе се грижи во текот на престојот, за било какви проблем или прашања од нужен карактер се обраќате на одговорното лице.
 • Сите уреди и инвентар ве замолуваме пристојно да ги користите, да бидат исклучени кога не сте во апартманот.
 • Преместувањето на инвентарот е строго забрането
 • Отпадот кои сами го правите за време на престојот ве молиме уредно да го носите во контејнерот кој е 20 метри од апартманот.
 • Чистењето и менување постелнини се поставуваат само на почетокот на престојот.
 • Своите лични и вредни работи да ги чуваат со себе и да внимаваат апартманот да биде заклучен кога сте надвор.
 • Гости и посетители може да примаат доколку се внимава и почитува  куќниот  ред.
 • Клучoт е одговорност на гостите доколку се изгуби ќе мора да се плати за направената штета.