• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПЕЛИСТЕР

MOLIKA ***

Хотелот Молика ви посакува добредојде на денот на Свети Трифун, заштитник на винарите и лозарите и носителот на божјиот благослов за слаткото грозје и бочвите полни со вино.
Бидејќи се верува дека со овој ден почнува пролетта, се буди природата и љубовта меѓу луѓето,празнувањето и на Св. Трифун и Св. Валентин е совршена можност да ги изразите Вашите најдлабоки чувства и изјавите за љубов...

   

Локација: Лоциран е во просторот на Националниот Парк "Пелистер" на локалитетот "Бегова Чешма" на надморска височина од 1420 метри, на 15км од градот Битола.
Сместување: Сите хотелски соби се опремени со телефон, ТВ со сателитска програма, мини бар, тоалет и централно греење.
Услуга: BB (ноќевање со појадок), HВ (полупансион), FB (полн пансион)
Содржини: рецепцијa, аперитив бар, ресторан, дневен престој, библиотека, видеотека, шах.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).