• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA EFTERPI (6, 2)

ЦЕНОВНИК БР.1 (2)

Вилата се наоѓа во центар на Полихроно на само 5 минути од песочната плажа. Можност за паркирање возила пред вилата. Располага со убаво уредени двокреветни апартмани на прв и втор спрат и со трокреветни апартмани на приземје.Сите апартмани се опремени со бања, комплетна кујна одвоена од спалната, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Трокреветните апартмани на приземје немаат тераса и го користат делот од градината.

                                                                                                                                                                          III ЛИЦЕ БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15€ од вкупната цена по лице.
 • Трето и четврто лице во АПП: бесплатно сместување, плаќаат само превоз.
 • Цена за превоз за дете од 2 год. - 11.99 год.: 25€ / 1.545мкд.
 • Цена за превоз за возрасен: 35€ / 2.163мкд.
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден!
 • Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 05:00 часот.Враќање последниот ден во попладневните часови!
 • Доплата за туристичка такса - 0.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.
ОПШТИ УСЛОВИ
 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 години) за пакет аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
 • Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А. Меридијан, побарајте ги во агенцијата.
 • Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 61.8 мкд.)
 • Т.А. „Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда
 • Секој нов данок (за престој или слично) кој може да стапи на сила од јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот или апартманот директно од клиентот.
 • Патниците се должни да се јават во агенцијата неколку дена пред поаѓање да се информираат за времето на поаѓање.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Во смените означени со (*) - ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ НЕ ВАЖ
 •  

  ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

  • Состанок на групата 30 мин пред поаѓање на Главна Автобуска Станица Скопје (на перон 1 или 2)
  • Поаѓање за наведената дестинација преку Граничен Премин Богородица
  • Пристигнување и сместување во одбраните капацитетиДенови на престој (7 или 9)
  • Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)
  • Попладневните часови поаѓање за Македонија
  • Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје
  •  
   
   
   
   
   
   

  ЦЕНОВНИК БР.2 (6)

  Објект сместен на левата страна од Полихроно, во мирен дел, на околу 200 метри од плажа. Во близина на вилата се наоѓаат таверни и мини-маркети. Вилата располага со двоспални апартмани со комплетно опремена кујна и дневна соба, одделена од две засебни спални соби, ТВ, клима уред (користењето е вклучено во цената), тоалет, балкони, како и двокреветни и трокреветни апартмани на приземје, прв и втор спрат, со мини кујна комплетно опремена.

   

  ТЕРМИН 

  1/2 апп

  1/3апп

  1/4 апп

  1/4+1 апп

  28.05-04.06

              74 €

              84 €

            104 €

            109 €

  04.06-11.06

              94 €

            104 €

            134 €

            139 €

  11.06-18.06

            114 €

            124 €

            164 €

            169 €

  18.06-25.06

            129 €

            139 €

            189 €

            194 €

  25.06-02.07

            144 €

            154 €

            209 €

            214 €

  02.07-09.07

            159 €

            169 €

            224 €

            229 €

  09.07-16.07

            174 €

            184 €

            244 €

            249 €

  16.07-23.07

            184 €

            194 €

            264 €

            269 €

  23.07-30.07

            194 €

            204 €

            289 €

            294 €

  30.07-06.08

            204 €

            214 €

            314 €

            319 €

  06.08-13.08

            204 €

            214 €

            314 €

            319 €

  13.08-20.08

            204 €

            214 €

            309 €

            314 €

  20.08-27.08

            194 €

            204 €

            284 €

            289 €

  27.08-03.09

            144 €

            154 €

            204 €

            209 €

  03.09-10.09

            124 €

            134 €

            184 €

            189 €

  10.09-17.09

            104 €

            114 €

            154 €

            159 €

  17.09-24.09

              74 €

              84 €

            104 €

            109 €

  24.09-01.10

              64 €

              74 €

              94 €

              99 €

   

  Цени:

   Се дадени по лице, за минимум две платежни лица за 7 ноќевања, со вклучен автобуски превоз, по курс од 1€ = 61.8 ден

   За аранжман со сопствен превоз се одобрува 15€ од вкупната цена по лице

  Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа директно во објектот

   

  Сместување: 

  Трето, четврто и петто лице или децанад 6 год. имаат бесплатно сместување во 1/3, 1/4 или 1/4+1 апартман, плаќаат само превоз 15
  Едно дете од 2-6 год. може да се смести бесплатно во кревет со родител во 1/2 или 1/4апартман (плаќа само превоз 15€) со добиено одобрение од агенцијата и сопственикот на објектот
  Во 1/3 и 1/4+1 апартман дозволено е сместување на онолку лица колку што има кревети

   

  Попусти:

  • 7% за уплата на два или повеќе поврзани термини 
  • 30% за целосна уплата во НОЕМВРИ
  • 25% за целосна уплата во ДЕКЕМВРИ
  • 20% за целосна уплата во ЈАНУАРИ
  • 15% за целосна уплата во ФЕВРУАРИ
  • 10% за целосна уплата во МАРТ
  • 5% за целосна уплата воАПРИЛ
  • Горенаведените попусти не можат да се комбинираат

   

  Превоз:

  Секој четврток поаѓање од Битола во 05:00 час. враќање во времето одредено од пратителот на групата 
  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да минува автобус
  Цена за само автобуски превоз на наведените термини изнесува 15€ по лице
  5€ доплата за пакет аранжман по лице од Охрид, Струга, Прилеп и Ресен

   

  Напомена:

  За резервација со попуст, потребна е аконтација од 30% од вкупниот износ на аранжманот, додека останатите 70% од износот треба да се доплатат во перидот додека трае месечниот попустВо случај на веќе уплатен аранжман со попуст за рана уплата, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, освен во случај отказот на аранжманот да е во периодот додека важи попустот за рана уплата со кој е уплатен аранжманот.Дозволена е промена на патници, доколку патникот најде замена, во било кој временски период до поаѓање.При промена на број на патници или термини или тип на сместување, дестинација, попустите дадени во дадениот месец нема да важат, односно ќе важат цените во периодот кога ќе се изврши променатаЗадолжително е здравствено и патничко осигурување и е одговорност на патникот да го набави во туристичка агенција или осигурителна компанијаПатниците се одговорни за важноста на нивните патни исправи, како и за бројот на искористени денови за престој во ЕУ (максимум 90 дена во временски период од 180 дена).Агенцијата не е одговорна за интензитетот и квалитетот на интернет врската во сместувачките капацитети во текот на престојот на гостите, како и за периодите со топла и ладна вода и притисок на вода, кои зависат од инфраструкутрата на дестинацијата.За аранжманот важат “Општи услови за патување за агенции членки на СКТМ” објавени на официјалната интернет страна на СКТМ, освен во случаите во кои важат горе-наведените услови на Т.А. Меридијан (услови за резервации со рана уплата)Со  потпишувањето на договорот за патување, патникот ги прифаќа и се обврзува да ги почитува условите од куќниот ред објавени електронски на официјалната интернет страна на Т.А. Меридијан во печатена форма во печатените рекламни материја (каталози).

   

  Куќен ред:

  Студијата/ апартманите се напуштаат во 08:00 часот, во студијата се влегува после 13:00 часот
  Гостите се сместуваат во претходно подготвени и уредени соби, со обврска сами да се грижат за редот и хигиената на истите во текот на престојот.
  По завршувањето на престојот гостите се обрзани да ги остават студијата/апартманите во пристојно чиста состојба, садовите измиени и отпадоците собрани.
  Опремата во студијата/апартманите и на терасите да биде неоштетена.
  Инвентарот мора да биде на број.
  При употреба на клима уредот се молат гостите да ги затвораат вратите и прозорците.
  При напуштањето на студијата/апартманите се молат гостите да го исклучуваат клима уредот.
  Во спротивно, сопствниците на сместувачките капацитети имаат право да го забранат користењето на услугата.
  Во случај на направена штета или губење на клучеви, гостите се должни да ја надокнадат штетата и да платат кај сопствениците на сместувачките капацитети пред заминување или со посредување на претскавникот од агенција, и на тоа се обврзуваат со поптпишување на договорот за патување
  Во случај на забелешки во врска со сместувањето или евентуални проблеми настанати во текот на престојот, гостите се должни да ја пријават забелешката или проблемот кај сопствениците на сместувачките капацитети и претставнците на агенцијата во текот на нивниот престој.
  Агенцијата не сноси одговорност за забелешки и проблеми пријавени после завршувањето на престојот на гостите.