• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

BOR 3*

 

Bor е еден од првите хотели во ски центарот Боровец. Лоциран е во стариот центар на резортот, на само 900 m од ски лифтот. Реновиран 2016 год. Нуди 48 двокреветни соби и 3 апартмани. Хотелот има бесплатен бежичен интернет во јавните простории, бесплатен паркинг, ресторан и лоби бар, кабловска ТВ, мини-бар, трансфер до ски лифтот, 24-часовна рецепција, ски школа, сеф, билијар, ски остава, 3 конференциски сали до 60 места.

 

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-10% за уплати до 01.12.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
- Интернет, трансфер до ски терените

Во цената НЕ е вклучено:
- Туристичка такса за престој 1€ возрасен и деца 2-12г.
- Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна ) 61€ / возрасен, 30,5€/ дете (3-13 г.)
- Доплата за Божиќна вечера (задолжителна ) 15€ / возрсен , 7€ / дете (3-13г)
 
ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15 % за уплати до 30.09.2018г.  -10 % за уплати до 30.10.2018г.
2)  7=6, 11=10 за престој во период 08.01-31.01. & 21.02- 31.03.2019,  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Максимален број на лица:  DBL standard ( 2+1 )
Минимум престој 3 ноќевања во период 29.12-02.01.2020

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.