Вила Хусеин ( 21 )

Вила Хусеин се наоѓа на 200 м. од плажа и 5 мин. Пешачење од центарот на Ксамил,во околината се наоѓаат  кафе барови, ресторани, супер маркети, менувачници ….. Вилата располага со студиа комплетно опремени со: сопствена кујна, сопствено купатило, тв со кабловска, клима, балкон, wi – fi.

ТЕРМИН 1/2 СТД 1/3 СТД
02.06 – 09.06.2024 205€ 245€
09.06 – 16.06.2024 225€ 265€
16.06 – 23.06.2024 245€ 285€
23.06 – 30.06.2024 285€ 325€
30.06 – 07.07.2024 305€ 345€
07.07 – 14.07.2024 325€ 365€
14.07 – 21.07.2024 325€ 365€
21.07 – 28.07.2024 325€ 365€
28.07 – 04.08.2024 345€ 385€
04.08 – 11.08.2024 355€ 395€
11.08 – 18.08.2024 355€ 395€
18.08 – 25.08.2024 345€ 395€
25.08 – 01.09.2024 325€ 365€
01.09 – 08.09.2024 285€ 325€
08.09 – 15.09.2024 245€ 285€
15.09 – 22.09.2024 205€ 245€
 • Цените се дадени наем на студио или АПП за 7 ноќи / 8 дена
 • Користење на климата е вклучено во цената
 • Поаѓањето е 1 ден предходно од датумите дадени во табелите
 • Патувањето е преку Албанија и може да се патува само со лична карта
 • Влегување во студиата 14.00 часот по локално време, напуштање во 10.00 час.
 • За Хигиената на студиата се грижат самите гости.
 • Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
 • Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
 • За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 10 дена пред поаѓање.
 • Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

 • 60€ – повратен билет за возрасни
 • 40 € за деца од 2 – 12 години
 • 0 – 2 години бесплатно ( не користат седиште )
 • 23 час. – поаѓање од Куманово, 22.30 час. поаѓање од Скопје ( Секоја Петок)