• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA THEA (24)

Поаѓање од Кичево и од други градови во Македонија

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата 

страна од главната улица која води до Полихроно. 

Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. 

Паркинг е дозволен пред самата вила но не е 

препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.Наспроти вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, 

продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема. 

Студијата 2+1 имаат капацитет за 2 возрасни лица + 1 дете, и одредени соби можат да примат 3 возрасни лица, но да се има во предвид дека спaлното легло 

е со помали мерки. Студијата располагаат со едно

спално легло со помали мерки на кој би спиеле возрасен и дете и едно единечно регуларно легло, 

мини кујна со прибор за готвење и јадење, 

сопствен тоалет, балкон со поглед на море, клима без доплата, ТВ и wi-fi. 

Трокреветните студија имаат 3 легла, т.е едно поголемо во мерки од стандардно 90см легло, и две стандардни легла. Капацитетот на овие студија е 3 возрасни лица или 2 возрасни со 2 деца од кој едното спие со родител на поголемото легло.

Сите студија имаат балкон со поглед на море, сопствен

 тоалет, мини кујна со прибор за готвење и јадење, плазма тв, клима и wi-fi. 


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021  

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација 

 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини: 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела) 

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице 

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице 

 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице 

 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице 

 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице 

 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики: 

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон– 30еур по лице 

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице 

 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице 

 • Кичево (пред Т.А. Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур 

 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице 

 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп 

 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште 

 • Возрасно лице над 63год - попуст од 10еур 

 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на 

 • законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините) 

* попустите не може да се комбинираат, 

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), 

преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител 

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус 

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата) 

*Важат Општите услови на патување