Olga House & Bungalows 10 nokji, sopstven prevoz (53)

Се наоѓа на најубавиот дел на плажа. Студијата и апартманите се во главната зграда, на приземје и прв кат. Студијата се со делумно одделена кујна, a во спалниот дел два класични кревета и една или две фотељи на развлекување. Апартманот и дуплексот имаат балкони со поглед на море. Сите имаат SAT TV, интернет и клима вклучена во цената. Можна е уплата на полупансион во хотелот Blue Sea, оддалечен 100 m.

Бунгаловите се реновирани 2010. г. Се наоѓаат на околу 20 m oд главната зграда и смсетени се во преубав двор со многу цвеќиња и зеленило каде е и скарата. Сите имаат SAT TV, интернет и клима вклучена во цената. Куќата поседува и паркинг со ограничен број на места. Можна е уплата на полупансион во хотелот Blue Sea, оддалечен 100 m.

 

 
 

OLGA HOUSE

OLGA BUNGALOWS

 

Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 ЕУР = 62 МКД

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица на ден се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 10 ЕУР!