• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VULA (66)

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ривиера. Местото располага со многубројни улици со продавници, шеталиште, долга песочна плажа.

 

Вила Вула е лоцирана на 50м. од најубавата плажа во Лептокарија, на 5 минути од центарот. Вилата е изградена во 2020 година. Располага со три, четири и петто креветни студија од кои дел се со странчен поглед на море. Сите студија се опремени со кујни, тв, wi-fi, клима(доплата 5 евра) и располагаат со пространи балкони.

цени за наем на студиотермин

ноќи

1/4

eko

сутерен

1/3

студио

1/4

студио

1/4+1

студио

29.05.2022

7

50

80

90

 

100

05.06.2022

7

70

150

160

170

12.06.2022

7

100

200

210

220

19.06.2022

7

150

230

250

260

26.06.2022

7

190

260

290

300

03.07.2022

7

200

280

310

320

10.07.2022

7

210

300

330

340

17.07.2022

7

230

320

350

360

24.07.2022

7

230

320

350

360

31.07.2022

7

230

320

350

360

07.08.2022

7

230

320

350

360

14.08.2022

7

230

320

350

360

21.08.2022

7

200

300

340

350

  28.08.2022

7

190

270

310

320

  04.09.2022

7

180

250

290

300

  11.09.2022

7

130

200

250

260

  18.09.2022

7

100

130

150

160

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

Услови под кои важи аранжманот

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Доплата на туристичка такса -0,5на студио од ноќ (се плаќа во агенција )

 • Користењето на клима-уред-(5 евра на ден)

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.480 мкд. (45 евра)

 • За деца до 12 години 1.860 мкд. (40 евра) 

 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.