• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VULA (66)

 

Вила Вула е вила лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.На 5 минути  од центарот.

Вилата ке биде за првпат на располагање на гостите кој ке се смета во оваа вила изградена во 2020 година.Самата вила располага со три и четири креветни студија кои дел се со странчен поглед на море.Сите студија се опремени со кујни ,тв,wi-fi ,клима и расолагат со пространи балкони.

 

 

 

термин

ноќи

 1/3

eko

 1/3

студио

 1/4

студио

06/02/20

8

130

170

190

06/10/20

8

200

240

270

06/18/20

8

240

260

290

06/26/20

8

270

300

330

07/04/20

8

290

320

350

07/12/20

8

320

350

380

07/20/20

8

340

379

409

07/28/20

8

340

379

409

08/05/20

8

340

379

409

08/13/20

8

340

379

409

08/21/20

8

340

340

390

08/29/20

8

240

280

320

06/01/20

8

205

230

260

09/14/20

8

160

190

230

09/22/20

8

100

130

150

 Цените се однесуваат за 7 ноќевања  наем на студио

• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети.
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• Користењето на климата е со доплата на лице место .

 По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во агенција )
т.а. Меридијан не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската

 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. Меридијан и на самата агенција. 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење на две смени (8+8 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 30 € (повратен билет) / 20€ (1 правец), деца од 2-12 години 20 € (повратен билет) / 25 € (1 правец)
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ и Т.А.“Меридијан“.