• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Balkan House-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Вила Balkan House е понова вила лоцирана во центарот на Потос на главната улица спроти црквата. Од плажа е оддалечена 80 m.

Содржина на вилата: Нудиме четворокреветни апартмани лоцирани на првиот кат од вилата. Вилата располага со приватен паркинг кој се наоѓа на 50 метри од вилата, складиште за еднодневен излет и тоалет на приземје од вилата. Balkan House е одличен избор доколку сакате сместување во срцето на градот на 50 m од централната раскрсница, и исто толку од првиот супермаркет, пекара и шеталиште.

Содржина на собите: Апартманите се состојат од спална соба со француски кревет и дневна соба со софа кревет на извлекување. Сите сместувачки единици имаат чајна кујна (голем фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави), наменети за приготвување на лесни оброци (во вилата е строго забрането пржење и приготвување јадења со тешки мириси), тоалет со фен, тераса со столици за седење и тенди, Сателитска ТВ, WiFi (слаба конекција) и клима чие користење е вклучено во цената за изнајмување. Во апартманите, пешкирите и постелнината се менуваат на три дена, додека чистењето е секој ден.

 

Cena je izražena samo u evrima.
Vila Tip 18.05 28.05 7.06 17.06 27.06 7.07 17.07 27.07 6.08 16.08 26.08 5.09 15.09 25.09

Vila
Balkan
House
1/2 App / 125* 175* 465 565 725 835 835 835 755 285* 235* 165* 95*

1/3 App / 100* 130* 475 575 735 845 845 845 765 205* 175* 125* 85*

1/4 App / 85* 110* 505 605 765 875 875 875 795 170* 145* 105* 75*

Upotreba klime / Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata

Легенда
 • 1/2 App - Dvokrevetni apartman;
 • 1/3 App – Trokrevetni apartman;
 • 1/4 App – Četvorokrevetni apartman
 • Free - besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

 

.Едно дете, до 5 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен. Доколку имате потреба од креветче, за кое при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.


 

 

 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице
 • Услови за деца и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога има две лица кои целосно плаќаат):
  – деца до 10 години плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште на автобус.
  – Деца до 5 години можат да спијат со родителите во кревет без доплата. Доколку користат и превоз, ја плаќаат само цената на автобуската карта
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, користи дополнително легло и седиште во автобус.
 •  

   

  -50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.