VILA BONITA (5)

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила Бонита  –  на околу 500 м. од Словенска плажа: 1/2,1/3 и 1/4 студиа, секое со мини кујна, балкон, twc, тв,клима, wi-fi.Промена на постелнини на 5 дена,на крпи-пешкири на 2 дена.

 

Период Ноќевања ноќ./појадок
05.06-12.06 7 125
12.06-19.06 7 130
19.06-26.06 7 135
26.06-03.07 7 140
03.07-10.07 7 160
10.07-17.07 7 165
17.07-24.07 7 170
24.07-31.07 7 175
31.07-07.08 7 175
07.08-14.08 7 175
14.08-21.08 7 175
21.08-28.08 7 175
28.08-04.09 7 160
04.09-08.09 4 80
08.09 -11.09 3 60

Цените се во евра за 3,4 и 7 ноќевање со појадок , по лице – без превоз.

 

Дете со родители до 12 год. во 1/3  плаќа 80 %, трет возрасен во 1/3 плаќа 90%,

користат: храна и кревет.

 

Автобуски превоз:
50 € – повратен билет, 35 € за деца,
35 € – еден правец, 25 € за деца


Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање: Јуни: 05, 12, 19, 26 Јули: 03, 10, 17, 24, 31 Август: 07, 14, 21, 28 Септември: 04, 08.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 62 денари.

 

Напомена:
Доплата за туристичка такса и осигурување 1€ по лице по ден, за деца до 12 год. не се плаќа (плаќање во агенција).

Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 150 ден,

Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.