• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA OLIVA (24)

 

Вила Олива се наоѓа во мирен дел на Парга, идеален за оние кој сакаат да избегаат од гужва на 900м одалеченост од центарот на Парга или најблиската Писо Крионери е на 750метри оддалеченост. Вилата нуди и базен во склоп на нејзиниот двор, паркинг само за 6 возила (не го гарантираме). Сите соби имаат мини кујни, тв, балкон, клима (доплата од 5еур на ден), располагаат само со двокреветни соби лоцирани сите на први спрат (сите со две единечни легла) и Трокреветни на втор спрат ( со две единечни легла + софа на спуштање)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст, ниту попуст за 2 последователни термина, првите два и последниот термин се ПРОМО цени.


-20% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020

-12% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020

-10% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

                                                                               

ДатумиНоќевања1/2 Studio1/3 Studio
Од: 26-05-2020
До: 02-06-2020
7 59€ 69€
Од: 02-06-2020
До: 09-06-2020
7 89€ 99€
Од: 09-06-2020
До: 16-06-2020
7 139€ 159€
Од: 16-06-2020
До: 23-06-2020
7 199€ 219€
Од: 23-06-2020
До: 30-06-2020
7 269€ 289€
Од: 30-06-2020
До: 07-07-2020
7 289€ 309€
Од: 07-07-2020
До: 14-07-2020
7 329€ 359€
Од: 14-07-2020
До: 21-07-2020
7 399€ 439€
Од: 21-07-2020
До: 28-07-2020
7 429€ 469€
Од: 28-07-2020
До: 04-08-2020
7 429€ 469€
Од: 04-08-2020
До: 11-08-2020
7 429€ 469€
Од: 11-08-2020
До: 18-08-2020
7 429€ 469€
Од: 18-08-2020
До: 25-08-2020
7 409€ 449€
Од: 25-08-2020
До: 01-09-2020
7 379€ 419€
Од: 01-09-2020
До: 08-09-2020
7 329€ 359€
Од: 08-09-2020
До: 15-09-2020
7 289€ 309€
Од: 15-09-2020
До: 22-09-2020
7 199€ 209€
Од: 22-09-2020
До: 29-09-2020
7 139€ 149€

-Доплата за туристичка такса на лице место 0,5еур по соба ден.


Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Парга:
Битола ((Главна автобуска станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лицe

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

Бус Лефкада (времињата се по МК време)
Агиос Никитас 12.30 ч / Нидри 13.00 ч
Никиана 13.30 ч / Канали 14.15 ч

Бус Парга-Врахос
Врахос 13.00 часот /Амудиа 13.15 часот / Парга 13.45 часот

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустите за рана резервација или промо цените
* а уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),


ГПС Координати: 39.285143, 20.413761