• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Sunrise Meraki Hotel 4* (22)

 

Овој хотел во бохо-стил  нуди вистинско египетско гостопримство, еклектичен амбиент и различни содржини. Гостите можат да се релаксираат на приватна песочна плажа на Црвеното Море.

Секоја од 270те соби вклучува исти удобности. Специјалните и креативно дизајнирани соби ги одликува спој на боемски стил и удобност. Сите соби се опремени со телефон, мини-фрижидер, клима уред и ТВ со сателитски канали. Секоја соба има бања со туш и балкон или тераса.

Во рестораните и баровите во објектот можете да уживате во вкусните оброци и големиот избор на пијалоци. Угостителската понуда ќе го задоволи вкусот на сите гости. Вечерата на база шведска маса се служи во главниот ресторан Munchery, а хотелот, исто така, има 7 различни à-la-carte ресторани. Resort Meraki Beach нуди 6 барови на различни локации и со различен амбиент, каде што можете да се релаксирате со прекрасни коктели на крајот од прекрасниот ден. Ресторанот на хотелот е дел од добро познатата кујна на хотелите Sunrise. 

Овој хотел е на една од најдобрите локации во Хургада. До центарот на Хургада може да стасате со пешачење.

Ресортот Meraki Beach  има плажа долга 2,6 км. Споменатата плажа е една од најубавите во овој дел од Хургада. Погодностите на овој ресорт вклучуваат и можности за нуркање, базени, 2 водени тобогани, релаксирачки масажи и салон за убавина.
Хотелот е само за возрасни.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

Sunrise Meraki Hotel 4 * 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
DBL Tmuble GV/SSV 494 494 494 494 494 540 540 540 540 540 540 540 525 494 494 494 494
2 возрасни 988 988 988 988 988 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1081 1050 988 988 988 988
DBL Trouble Garden/Pool View 517 517 517 517 517 564 564 564 564 564 564 564 548 517 517 517 517
2 возрасни 1034 1034 1034 1034 1034 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1127 1096 1034 1034 1034 1034
DBL Gypster Garden View 531 531 531 531 531 578 578 578 578 578 578 578 562 531 531 531 531
2 возрасни 1062 1062 1062 1062 1062 1155 1155 1155 1155 1155 1155 1155 1124 1062 1062 1062 1062
DBL Gypster Side Sea View 540 540 540 540 540 587 587 587 587 587 587 587 571 540 540 540 540
2 возрасни 1081 1081 1081 1081 1081 1174 1174 1174 1174 1174 1174 1174 1143 1081 1081 1081 1081
DBL Trouble Sea View 564 564 564 564 564 610 610 610 610 610 610 610 595 564 564 564 564
2 возрасни 1127 1127 1127 1127 1127 1220 1220 1220 1220 1220 1220 1220 1189 1127 1127 1127 1127
DBL Merakillous Garden View 573 573 573 573 573 620 620 620 620 620 620 620 604 573 573 573 573
2 возрасни 1146 1146 1146 1146 1146 1239 1239 1239 1239 1239 1239 1239 1208 1146 1146 1146 1146
SGL Tmuble GV/SSV 596 596 596 596 596 666 666 666 666 666 666 666 643 596 596 596 596
SGL Trouble Garden/Pool View 629 629 629 629 629 699 699 699 699 699 699 699 675 629 629 629 629
SGL Gypster Garden View 652 652 652 652 652 722 722 722 722 722 722 722 699 652 652 652 652
SGL Gypster Side Sea View 666 666 666 666 666 736 736 736 736 736 736 736 713 666 666 666 666
TRL Trouble Sea View 550 550 550 550 550 596 596 596 596 596 596 596 581 550 550 550 550
3 возрасни 1649 1649 1649 1649 1649 1789 1789 1789 1789 1789 1789 1789 1742 1649 1649 1649 1649
TRL Merakillous Garden View 559 559 559 559 559 606 606 606 606 606 606 606 590 559 559 559 559
3 возрасни 1677 1677 1677 1677 1677 1817 1817 1817 1817 1817 1817 1817 1770 1677 1677 1677 1677

Редовен ценовник за сезона

Sunrise Meraki Hotel 4 * 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
DBL Tmuble GV/SSV 561 561 561 561 561 623 623 623 623 623 623 623 602 561 561 561 561
2 возрасни 1121 1121 1121 1121 1121 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1245 1204 1121 1121 1121 1121
DBL Trouble Garden/Pool View 592 592 592 592 592 654 654 654 654 654 654 654 633 592 592 592 592
2 возрасни 1183 1183 1183 1183 1183 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1307 1266 1183 1183 1183 1183
DBL Gypster Garden View 610 610 610 610 610 672 672 672 672 672 672 672 652 610 610 610 610
2 возрасни 1220 1220 1220 1220 1220 1345 1345 1345 1345 1345 1345 1345 1303 1220 1220 1220 1220
DBL Gypster Side Sea View 623 623 623 623 623 685 685 685 685 685 685 685 664 623 623 623 623
2 возрасни 1245 1245 1245 1245 1245 1369 1369 1369 1369 1369 1369 1369 1328 1245 1245 1245 1245
DBL Trouble Sea View 654 654 654 654 654 716 716 716 716 716 716 716 695 654 654 654 654
2 возрасни 1307 1307 1307 1307 1307 1432 1432 1432 1432 1432 1432 1432 1390 1307 1307 1307 1307
DBL Merakillous Garden View 666 666 666 666 666 728 728 728 728 728 728 728 708 666 666 666 666
2 возрасни 1332 1332 1332 1332 1332 1456 1456 1456 1456 1456 1456 1456 1415 1332 1332 1332 1332
SGL Tmuble GV/SSV 697 697 697 697 697 790 790 790 790 790 790 790 759 697 697 697 697
SGL Trouble Garden/Pool View 741 741 741 741 741 834 834 834 834 834 834 834 803 741 741 741 741
SGL Gypster Garden View 772 772 772 772 772 865 865 865 865 865 865 865 834 772 772 772 772
SGL Gypster Side Sea View 790 790 790 790 790 883 883 883 883 883 883 883 852 790 790 790 790
TRL Trouble Sea View 635 635 635 635 635 697 697 697 697 697 697 697 676 635 635 635 635
3 возрасни 1905 1905 1905 1905 1905 2091 2091 2091 2091 2091 2091 2091 2029 1905 1905 1905 1905
TRL Merakillous Garden View 647 647 647 647 647 710 710 710 710 710 710 710 689 647 647 647 647
3 возрасни 1942 1942 1942 1942 1942 2129 2129 2129 2129 2129 2129 2129 2067 1942 1942 1942 1942


Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот

Преставник од локалната партнер агенција


Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација. Цената на визата е 1.450 мкд и истата се плаќа при резервација

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

"Хотелски услуги после одјавување на собите (хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)"

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.


Важна напомена:

"За патување во Египет потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација."