• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

PUTNIK 4*

Хотел Путник е лоциран во Сончева долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1650 м надморска височина. Првиот дел од хотелот е отворен во далечната 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник.

 

Во 2018 година хотелот е комплетно реновиран. Сега е целосно модерно дизајниран, комфорен и со додатни содржини и на своите гости нуди одмор како во летниот така и во зимскиот период.
Хотелот е со категоризација 4*, има капацитет за сместување во 116 соби, односно 270 кревети.
Гостите на располагање имаат и дополнителни содржини како wi-fi, велнес центар, фитнес центар, две конференциски сали, детска игротека со кино, ски остава, изнајмување на ски опрема, повеќе наменски отворен терен, пансионски ресторан, паркинг...

Услови за деца:

 • · Деца 0 - 2,99 год имаат бесплатен престој
 • · Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посе бно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло
 • · Детска Недела (17 .01-31 .01 .2020) 2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 полноплатежни лица

Во цената е вклучено:

 • · Ноќевање на база Полупансион (Појадок и Вечера) на база шведска маса
 • · Неограничено користење на содржините SPA & Wellness ( Затворен базен за возрасни,затворен базен за деца,Џакузи,Финска сауна, инфрацрвена сауна,Руска сауна ,Турско купатило, Тепидариум)
 • · Фитнес центар
 • · Паркинг
 • · Wi-FI

Во цена не е вклучено:

 • · Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 • · Туристичка такса – по лице од ден - Возрасни 1€; Деца 7-15 год. 0,50€; 0-7 год. не плаќаат туристичка такса
 • · Хотелско осигурување - 0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 • · Игротека за деца