• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PALISAD 4*

 

Хотел Палисад се наоѓа во центарот на Златибор во убав дел недалеку од Езерото, окружен со прекрасна борова шума. Овој модерен хотелски комплекс ви нуди одлична услуга, квалитетна храна, како и голем број на содржини за одмор и релаксација. Хотелот располага со 257 соби и 54 апартмани. Прекрасниот ресторан со одлична национална кујна како и монденски уредениот аперитив бар ке го зголемат вашето уживање.

 

 

  www.palisad.rs 01.09-25.12.2019
Соба Услуга    DBL  
   SGL    
DBL lux
BB 60 €
95 €
DBL superior BB 54 € 86 €
DBL standard BB 45 € 71 €
Apartment BB 45 € 86 €
Apartment Lux BB 55 € 104 €
доплата за дополнителни легло BB 26 € /


- Цена по лице на ден, ноќевање со појадок.  
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Деца до 7 бесплатно, од 7 до 12год. Плаќаат 21 € по ден.
- Еден возрасен со една дете плаќаат еднокреветна соба и доплатата која е назначена за деца

- Доплата за HB 5€ по лице на ден, за деца од 7-12г. 2,5€ на ден.

Цената не вклучува:
- Туристичка такса: 1 € по лице на ден, осигурување и пријава 0,2 € по лице од ден, деца до 7 год не плаќаат, деца од 7 – 15 год.  плаќаат 0,5 € туристичка такса и 0,2 € осигурување по ден.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.