Малдиви за 1ви Мај со лет од Белград (13)

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

 

Цени


28.04.2023 - 04.05.2023 (6ноќи)
Хотел Услуга Тип на соба Цена
Velana Beach Hotel Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.080 €
Medhufushi Island Resort 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.490 €
Bandos Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.540 €


Детали од лет
27 Apr 2023 BEG MLE 23:55 - 14:40+1 Duration 9h 30m (Economy, 1 stop)
04 May 2023 MLE BEG 13:20 - 13:00+1 Duration 11h 15m (Economy, 1 stop) 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

 

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Белград-Дубаи-Мале-Дубаи-Белград со FlyDubai сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 6 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Превоз до / од аеродром во Белград
 • Задолжителен пополнување на PLF форма за влез и излез од Малдиви
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО ,

Услови:
• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. 
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување 150 мкд