VILA SHISHEVIKJ (5)

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ”ШИШЕВИЌ” – на идеална местоположба, на околу 100 м од Словенска плажа. Располага со: 1/2 студија(еден дупли или два поединечни),1/2+1(еден дупли и еден помошен) 1/3 (три поединечни кревети или дупли со еден поединечен), 1/2+2 (еден дупли + еден дупли на спуштање-погоден за два возрасни и две деца) – студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, тв, wi-fi и клима – вклучени во цената.

 

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 и 3,4 ноќевања – без превоз.

Период

Ноќевања 1/2 1/2+1 1/3(1+1+1)

1/2+2

05.06-12.06

7 160 240 250

320

12.06-19.06

7 170 250 260

330

      19.06-26.06

7 195 290 300

390

26.06-03.07

7 200 300 320

420

03.07-10.07

7 205 310 330

440

10.07-17.07

7 240 360 380

490

17.07-24.07

7 250 370 390

499

24.07-31.07

7 260 380 399

499

31.07-07.08

7 260 380 399

499

07.08-14.08

7 260 380 399

499

14.08-21.08

7 230 300 320

420

21.08-28.08

7 210 290 310

390

28.08-04.09 7 170 250 260

330

04.09-08.09

4 95 145 160

190

08.09-11.09

3 80 105 120

145

Автобуски превоз: 50 € – повратен билет, 35 € за деца, 35 € – еден правец, 25 € за деца


Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање:

05, 12, 19, 26 Јуни; 03, 10, 17, 24, 31 Јули; 07, 14, 21, 28, Август; 04, 08, Септември.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 61.8 денари.

 

Напомена:
Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5
Доплата за патничко здравствено осигурување до 65 год = 150 ден.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти.
Промена на постелнина на 4 дена.

ВИЛА ШИШЕВИЌ
ULICA XV BR.2 BUDVA

Координати:  42.288760, 18.843500