• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KRISTINA (86)

 

Вилата Кристина се наоѓа во Лаганас на мирна улица, оддалечена 150 метри од главната улица, и на 5 минути од плажата. Вилата има двокреветни и трокреветни соби и секоја има кујнски дел со решо и фрижидер, како и заедничка тераса. Некои од студијата имаат можност за изнајмување на клима со доплата, а користењето на сеф е вклучено во цената на аранжманот. Покрај вилата има маркет, а за љубителите на електронската музика во близина се наоѓа и клубот club Ocean Inn.

 

НАПОМЕНА: Понудата е по лице за 9 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 25€ по лице. На акциските цени нема одбивање за сопствен превоз.

 

ULTRA FIRST MINUTE до 17.02

 

Термин Тип соба Редовна по лице Ultra first
 

13.06-22.06

1/3
1/2
179€ 124€
 

22.06-01.07

1/3
1/2
189€  


134€

 

 

01.07-10.07

1/3
1/2
209€  


154€

 

 

10.07-19.07

1/3
1/2
229€  


174€

 

 

19.07-28.07

1/3
1/2
 

 

249€

 

 

 

194€

 

 

28.07-06.08

1/3
1/2
 

 

269€

 

 

 

214€

 

 

06.08-15.08

1/3
1/2
 

 

259€

 

 

 

224€

 

15.08-24.08 1/3
1/2
 

 

229€

 

 

 

184€

 

 

24.08-02.09

1/3
1/2
 

194€

 

 

149€

 

 

02.09-11.09

1/3
1/2
 

 

169€

 

 

 

134€

 

 

11.09-20.09

1/3
1/2
 

 

149€

 

 

 

114€

 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

9 ноќевања во една од избраните вили, остров Закинтос

Автобуски превоз на дадената релација

Туристички придружник за време на патувањето


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжителна доплата за траект 25 евра по лице (повратен) се плаќа во автобус

 Задолжително патничко осигурување 400 денари по лице

Задолжителна доплата на туристичка такса 0.50 центи по соба од ден (се плаќа во автобус)


НАПОМЕНИ:
• Цените се однесуваат на едно лице за 9 ноќевања во една од избраните вили, автобуски превоз
• Задолжителна доплата за траект во двата правци 25 евра по лице – се плаќа во автобус
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден.
• Патничко осигурување 
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
•Доплата за клима 5 евра од ден по желба
•Агенцијата не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот во вилите
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A.МЕРИДИЈАН 


ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен

Дете од 3 до 12 години плаќаат 50% од сумата доколку се сместени со две возрасни лица


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

Тргнување во Скопје според дадениот датум во вечерните часови.

Следува возење и попатни паузи за одмор и царински формалности.

Пристигнување во Килини од каде се качуваме на траект до Лаганас.

Сместување во апартманите.

За време на престојот на Закинтос ќе има организирани програми: посети на најубавите плажи, ноќни забави, посета на пештери и крстарења.

Последниот ден од престојот во најавено време одјавување од апармтаните и враќање во Македонија