Вила ЛИДИЈА (40)

Вила ЛИДИЈА се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен двор и цветна градина. Располага со 1/3 апартмани 1/4 и 1/5 дуплекси на првиот и вториот кат. Во сите апартмани и дуплекси спалните соби се физички одделени од кујната. Сите соби се со комплетно опремени кујни, сопствени купатила, ТВ, клима уреди чие користење е вклучено во цената, WI-FI, балкони со поглед на градина.  Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА  7  НОЌИ, превозот се доплаќа.

Период  Бр.на ноќи  1/3 АПП 1/4 АПП дуплекс 1/5 АПП дуплекс
28.05 – 04.06. 7 149 € промо 199 € промо 219 € промо
04.06 – 11.06 7 209 € 279 € 299 €
11.06  – 18.06 7 239 € 309 € 329 €
18.06 –  25.06 7 269 € 339 € 359 €
25.06 –  02.07 7 299 € 379 € 399 €
02.07 – 09.07 7 349 € 419 € 439 €
09.07 – 16.07 7 379 € 449 € 469 €
16.07 – 23.07 7 409 € 479 € 499 €
23.07 – 30.08 7 409 € 479 € 499 €
30.07 – 06.08 7 409 € 479 € 499 €
06.08 – 13.08 7 409 € 479 € 499 €
13.08 – 20.08 7 409 € 479 € 499 €
20.08 – 27.08 7 369 € 439 € 459 €
27.08 – 03.09 7 309 € 379 € 399 €
03.09 – 10.09 7 249 € 319 € 339 €
10.09 – 17.09 7 199 € 269 € 289 €
17.09 – 24.09 7 139 € 209 € 229 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ, превозот се доплаќа.

Превозот се доплаќа

Возрасен                40 еур повратен / 30еур еден правец

Деца од 02-12г.   30еур повратен / 25еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

 

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената воАПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.