• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Apartmani Maria-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Апартмани Марија се наоѓаат во центарот на Потос, на 150 m од плажата.

Содржина на вилата: Тоа е десното крило на зградата и е составен дел на комплексот, чиј друг дел е Апартмани Марија. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија, четворокреветни и петкреветни апартмани. Апартманите се наоѓаат на приземје и на трет кат од вилата. Објектот располага со базен за возрасни и деца, со лежалки и чадори за сонце, кои се бесплатни за гостите на вилата со конзумирање на пијалоци. Има и снек бар, бар покрај базен, рецепција и пространо лоби, приватен паркинг простор како и приватно обезбедување. Во ресторанот до базенот има можност за доплата за појадок. На гостите им се обезбедува складирање на багаж последниот ден од престојот, како и туш во дворот. Љубезните домаќини на вилата со долгогодишна работа во туризмот ќе ви го направат одморот многу пријатен.

Содржина на собите: Сите студија и апартмани имаат комплетно опремена кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави), тераса, ТВ, TWC, Wi-Fi, сеф на рецепција и клима чие користење се доплаќа 5 евра на ден. Постелнината и пешкирите се менуваат секој петти ден, додека чистењето се врши секој ден.

 

 

 

Цената е изразена само во евра
Vila Tip 18.05 28.05 7.06 17.06 27.06 7.07 17.07 27.07 6.08 16.08 26.08 5.09 15.09 25.09
Apartmani
Maria
TV, AC
-bazen-
1/2 Std / 110* 185* 415 485 580 675 675 675 630 245* 190* 150* 110*
1/3 Std / 90* 140* 440 505 610 705 705 705 665 200* 165* 120* 100*
1/2 Pstd / 105* 170* 395 460 565 655 655 655 605 230* 175* 140* 85*
1/4 App / 80* 135* 575 745 875 955 955 955 895 180* 145* 115* 75*
1/5 App / 80* 135* 605 785 915 995 995 995 925 180* 145* 115* 75*
Upotreba klime / 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno 5€ dnevno
Легенда
 • 1/2 std - Двокреветно студио;
 • 1/2 Pstd - Двокреветно студио на приземје;
 • 1/3 std - Трокреветно студио;
 • 1/3 Pstd - Трокреветно студио на приземје;
 • 1/4 App – Четирикреветен апартман;
 • 1/5 App- Петтокреветен апартман.

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Цените означени со ѕвездичка (*) се цени за пакет аранжман (сместување и превоз, без територијална доплата за превоз) по лице

– Не е возможно бирање на кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

 

1.Едно дете, до 3 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен. Доколку имате потреба од креветче, за кое при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.

 

 

 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице
 • Услови за деца и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога има две лица кои целосно плаќаат):
  – деца до 10 години плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште на автобус.
  – Деца до 3 години можат да спијат со родителите во кревет без доплата. Доколку користат и превоз, ја плаќаат само цената на автобуската карта
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, користи дополнително легло и седиште во автобус.
 •  

  – 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.

   

  задолжителна доплата на име stay over данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , програма за ненаведени услуги, индивидуални и други трошоци на патниците.