• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ANGELOS (64)

 

Вила Ангелос е лоцирана во самиот центар на летувалиштето Едипсос, на само 50м од пристаништето и 200м од термалните извори. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија, како и апартмани за самопослужување. Собите се распоредени на прв и втор кат достапни преку скали или лифт. Секоја од собите е опремена со мини чајна кујна опремена со прибор согласно капацитетот на собата, фрижидер, решо, ТВ, клима (бесплатно), тоалет, балкон (поголемиот дел од собите се со страничен поглед кон море) и Wi-Fi пристап(бесплатно).

 

-15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2020
-10% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020


ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ СО ПРЕВОЗ ЦЕНИ ЗА НАЕМ СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

 

Вила Ангелос, Едипсос- Цени по лице за 7 ноќи со автобуски превоз– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз;
- Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот


 

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Превоз од:  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување