Vila Gerakina Studios 10 ноќи (100)

Локација: Се наоѓа недалеку од центарот на Неа Врасна и на 80м од плажата.

Содржина на вилата: Располага со трокреветни и четирикреветни студија, како и четворокреветни и петкреветни апартмани. Во четворокреветниот апартман кујната не е одвоена од спалната со врата, додека во петкреветниот апартман покрај две соби има и кујна во трета посебна просторија. Во склоп на вилата има и уреден двор, каде гостите можат да се одморат за време на престојот, а можен е и паркинг пред вилата.

Содржина на собите: Сите студија се на прв кат, а некои од нив имаат француски кревет, класичен или грчки кревет. Располагаат со комплетно опремена кујна со фрижидер, шпорет, садови за приготвување лесни оброци, ТВ, Wi-Fi, клима, која е вклучена во цената, бања, тераса.

-17% за уплата во целост за термини во Мај!

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 26.05 05.06 15.06 25.06 05.07 15.07 25.07 04.08 14.08 24.08 03.09 13.09 23.09
Vila
Gerakina Studios
TV, AC
1/2 Std 90* 135* 165* 285 335 385 405 405 405 305 170* 145* 125*
1/3 Std 80* 115* 130* 295 345 395 415 415 415 315 135* 115* 100*
1/4 App 70* 110* 115* 345 395 445 465 465 465 335 120* 105* 95*
1/5 App 65* 100* 105* 365 415 465 485 485 485 355 115* 95* 80*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен. 

 


Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот   

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.